Browar od 4 stycznia 24

Grad bramek w hali „Rondo”. Konińscy futsaliści pokonali wysoko Tarnovię Tarnowo Podgórne

2019-12-08 21:11:47
Jednostronne widowisko oglądali dziś w hali „Rondo” konińscy kibice futsalu. KKF Automobile Torino wygrał wysoko z Tarnovią Tarnowo Podgórne 13:4 (5:0).

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy, którzy już po trzech minutach prowadzili 2:0. W obu przypadkach piłka była dogrywana z dalszej odległości do piłkarza KKF-u ustawionego tuż pod bramką rywali. Strzelcom – Mateuszowi Mrozińskiemu i Adamowi Wojciechowskiemu – pozostało tylko wbić piłkę do siatki. Po zaledwie dwóch minutach na 3:0 podwyższył Mateusz Mroziński, który nie zmarnował sytuacji „sam na sam”. Kolejny gol dla KKF-u, na 4:0, padł po kwadransie rywalizacji. Tym razem po sprytnym strzale na listę strzelców wpisał się Przemysław Skibiszewski. Ten sam piłkarz ustalił w 20. minucie wynik pierwszej połowy na 5:0. Pierwszy gol drugiej części spotkania padł po nieco minucie od wznowienia gry, po tym jak na skuteczny, niesygnalizowany strzał z dystansu zdecydował się kapitan koninian, Krystian Andrzejczak. W 28. minucie ze strzelenia swej pierwszej bramki cieszyli się goście. Konińskiego bramkarza pokonał wtedy Michał Gławdecki. Koninianie odpowiedzieli po chwili dwoma trafieniami – Krystiana Andrzejczaka i Mateusza Zaborskiego. Było 8:1. Po krótkiej przerwie, w 32. minucie, zgromadzeni w konińskiej hali „Rondo” kibice oglądali dziewiątego gola dla gospodarzy. Piłkę w bramce Tarnovii umieścił wtedy Przemysław Skibiszewski. Po trzech minutach na 10:1 podwyższył Mateusz Mroziński, który w odstępie zaledwie minuty strzelił gola na 11:1. W 38. minucie ekipa gości zdobyła drugą bramkę autorstwa Piotra Jaraszkiewicza. Koninianie odpowiedzieli golem Przemysława Skibiszewskiego na 12:2. Po chwili trzecią bramkę dla Tarnovii zdobył Jaraszkiewicz, któremu po kilkunastu sekundach odpowiedział Skibiszewski, podwyższając na 13:3. Wynik spotkania na 13:4 ustalił w końcówce rywalizacji Adrian Mikołajczak. Konińscy futsaliści dopisali do swego konta kolejne trzy punkty i z dorobkiem dziewięciu oczek awansowali na czwarte miejsce w tabeli II ligi, gr. wielkopolskiej. Kolejny mecz czeka KKF w najbliższą środę (11 grudnia). Drużyna z naszego miasta zmierzy się tego dnia we Wrześni w meczu półfinału pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z ekipą Wooden Villa Września. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00. Kolejny mecz ligowy czeka KKF w najbliższą sobotę (14 grudnia) o godz. 18.00. To będzie wyjazdowa potyczka z Piastem Poniec.

Skład KKF Automobile Torino Konin (w nawiasie liczba strzelonych bramek): Michał Jankowski, Wiktor Jarabek, Krystian Andrzejczak (2), Mateusz Mroziński (4), Mateusz Zaborski (1), Jakub Jaskulski, Marcin Stryganek, Artur Brzuśkiewicz, Przemysław Lewandowski, Przemysław Skibiszewski (5), Adam Wojciechowski (1), Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki

Skład Tarnovii Tarnowo Podgórne (w nawiasie liczba strzelonych bramek): Oskar Musiała, Piotr Jaraszkiewicz (2), Bartłomiej Graczyk, Adrian Mikołajczak (1), Marcel Kobyliński, Bartosz Barański, Jakub Kabaciński, Bartłomiej Duda, Michał Gławdecki (1), Pavlo Tsekhanovsky, Piotr Gąska