Shootersss

MKS MOS z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Koninianki pokonały AZS Włocławek

2019-12-08 18:18:14
Pierwsze zwycięstwo w sezonie mają na swoim koncie drugoligowe koszykarki MKS MOS Konin. Podopieczne trenera Mateusza Dwornika pokonały dziś we własnej hali AZS Włocławek 103:78 (30:18, 19:14, 23:31, 31:15).

Koninianki rozpoczęły mecz od udanej pierwszej kwarty, w której systematycznie budowały swą przewagę. Po dziesięciu minutach spotkania MKS prowadził dwunastoma punktami. W drugiej kwarcie koninianki najpierw pilnowały wypracowanej przewagi punktowej, a przed przerwą dorzuciły do niej cztery oczka. Po zmianie stron koszykarki z naszego miasta długo nie mogły poradzić sobie z obroną strefową rywalek. Do tego doszła niska skuteczność w ataku, przez co rywalki odrobiły osiem punktów. Nasze panie pokazały charakter w ostatniej części meczu, w której zwyciężyły 31:15. Najskuteczniej pod konińskim koszem zagrały: Sara Marczyk i Kamila Rogulska. Obie panie zdobyły po dwadzieścia siedem punktów. Niezłe zawody rozegrała też chwalona po meczu przez sztab szkoleniowy, Wiktoria Orchowska, która cieszyła się ze zdobycia jedenastu oczek. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe i uradowane. Bardzo długo czekałyśmy i pracowałyśmy na to zwycięstwo. Myślę, że to nie będzie jedyna wygrana w sezonie. Wiedziałyśmy, że ten mecz będzie dla naszego zespołu i dla całej konińskiej koszykówki kluczowy. Cały czas pracujemy i mamy zamiar wygrywać z innymi zespołami, które są na naszym poziomie. Jak już jest ta jedna wygrana, to jest większa nadzieja na to, że będą kolejne. Wiara w zwycięstwo będzie teraz na pewno większa – powiedziała po dzisiejszym meczu Kamila Rogulska. Kolejny mecz ligowy czeka nasze panie za tydzień, w niedzielę, 15 grudnia. Tego dnia o godz. 15.00 MKS MOS zagra przed własną publicznością z MUKS WSG Supravis Bydgoszcz.

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (27), Sara Marczyk (27), Wiktoria Orchowska (11), Małgorzata Siatkowska (10), Natalia Kołodziejczak (10), Natalia Liszkowska (6), Adrianna Siuda (6), Wiktoria Wróbel (4), Maria Ławniczak (1), Julia Burzyńska (1), Hanna Tomaszewska, Wiktoria Kudroń