Jobs First

Medyk Konin w 1/8 finału pucharu Polski. Koninianki pokonały na wyjeździe ROW Rybnik

2019-11-23 14:58:34
Piłkarki Medyka Konin wygrały w meczu 4. rundy pucharu Polski w Rybniku z tamtejszym pierwszoligowym zespołem ROW 2:1 (1:0).

ROW Rybnik to lider południowej grupy pierwszej ligi. Drużyna ta w bieżącym sezonie nie zanotowała jeszcze porażki przed własną publicznością. Koninianki wyszły na prowadzenie w 33. minucie, gdy wynik rywalizacji otworzyła Anna Gawrońska. Dwadzieścia minut po przerwie na 2:0 podwyższyła Gabriela Grzywińska. Kontaktowy gol dla zespołu gospodarzy padł w 89. minucie po strzale Dominiki Głowackiej. Kolejnego rywala w rozgrywkach pucharu Polski medyczki poznają po losowaniu. Spotkania 1/8 finału zaplanowano na przyszłą sobotę, 30 listopada.

Medyk Konin: Natalia Dominiczak – Julia Maskiewicz (’75 Aleksandra Dudziak), Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Stanislava Lišková, Karolina Majda, Nicole Zając (’79 Maja Szydełko), Daria Nowak (’60 Alicja Piechocka), Anna Gawrońska