Górnik znów przegrywa. Jest już w strefie spadkowej

2019-11-10 17:10:44
To miał być najłatwiejszy pojedynek w końcówce rundy jesiennej i największa szansa na punkty. Zamiast tego jest wysoka porażka i spadek do strefy zagrożonej relegacją z III ligi. Górnik Konin przegrał na wyjeździe z Chemikiem Police 0:3 (0:1).

W Policach „biało-niebiescy” zanotowali czwarty mecz bez zwycięstwa z rzędu. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Szymon Kapelusz, który przelobował Wiktora Beśkę. W drugiej połowie ze zdobycia dwóch goli cieszył się Adam Wiejkuć. Po tym meczu trzecioligowcy z naszego miasta spadli na piętnastą pozycję w tabeli. Ostatnią szansę na punkty w rundzie jesiennej koninianie będą mieli w przyszłą sobotę (16 listopada). Tego dnia, na stadionie przy ul. Dmowskiego w Koninie, podopieczni trenera Grzegorza Dziubka zmierzą się w derbach powiatu z Sokołem Kleczew. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 13.00.

Górnik Konin: Wiktor Beśka – Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski (‘80 Mateusz Augustyniak), Patryk Olczyk, Taras Jaworski (‘46 Robert Jędras), Tomasz Kowalski (‘46 Sebastian Antas), Dawid Kalinowski, Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj, Maciej Gaszka (‘67 Patryk Szymaniak)