Podsumowali Mistrzostwa Szkół Średnich w teście Coopera. Wygrał Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego

2019-10-31 20:38:06
Klub Biegacza Aktywni Konin podsumował tegoroczny jesienny test Coopera. Wzięło w nim udział pięć konińskich szkół oraz inni chętni mieszkańcy miasta.

Każdą placówkę reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna (pięć dziewcząt i pięciu chłopców). W kategorii dziewcząt najlepsza była Paulina Rybicka (2.940 m) z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, która wyprzedziła na podium Wiktorię Kaczmarek (2.505 m) z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika i Zuzannę Kogutek (2.420 m) z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych. W rywalizacji panów najlepszy był Michał Włodarczyk (3.420 m) z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych. Na podium stanęli także: Wiktor Jarabek (3.240 m) z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego oraz Jakub Kantarowski (3.230 m) z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego. W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego (27.525 m), który wyprzedził kolejno: Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych (26.420 m), II Liceum Ogólnokształcące (25.640 m), Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika (25.050 m) oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (10.730 m – biegli tylko chłopcy).

Test Coopera polega na ciągłym biegu w trakcie dwunastu minut. Jego wynikiem jest pokonany w tym czasie dystans podawany w metrach.