Srebrny medal szablisty KKSz-u. Olaf Stasiak na podium II Pucharu Polski Juniorów w Koninie

2019-10-15 15:42:43
Olaf Stasiak ze srebrnym medalem II Pucharu Polski Juniorów w szabli. Zawodnik Konińskiego Klubu Szermierczego stanął na podium przed własną publicznością.

Stasiak wygrał pięć walk w fazie grupowej. W zawodach pucharowych pokonał kolejno: Czecha Miroslava Janurę (15:4), Oskara Kwiatkowskiego z Szabli Brzoza (15:7), Jakuba Broniszewskiego z Victora Warszawa (15:12) i Franciszka Nowaka z AZS-u AWF Warszawa (15:14). W finale nasz reprezentant musiał uznać wyższość Szymona Hryciuka z AZS-u AWF Katowice (5:15). W finałowej ósemce turnieju panów był jeszcze Kacper Nowinowski, który odpadł w ćwierćfinale (przegrana 11:15 z Krzysztofem Kajorem z Pałacu Młodzieży Katowice). Ostatecznie Nowinowski uplasował się na ósmej pozycji. Najlepiej z koninianek poszło Małgorzacie Zawodniak, która dobrnęła do 1/8 finału. Na tym etapie nasza reprezentantka przegrała zaledwie jednym trafieniem z Roksaną Bartosz z Dragona Łódź. Zawodniak zajęła w turniejowej klasyfikacji dziewiątą lokatę. Teraz konińskie szablistki i konińskich szablistów czeka Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci, który zostanie zorganizowany w Milanówku.