Niespełna godzinny koncert Wilków Wilczyn. Stal Grudziądz bez szans

2019-10-13 14:30:18
Niecałą godzinę potrzebowały wilczyńskie Wilki, aby pokonać kolejnego rywala w nowym sezonie drugiej ligi. Podopieczni trenera Tomasza Robaka wygrali bez straty seta ze Stalą Grudziądz.

To było pierwsze spotkanie Wilków w nowej edycji rozgrywek przed własną publicznością. Potyczki ze Stalą Grudziądz były najczęściej zacięte i pełne emocji. Tym razem kibice nie musieli obgryzać paznokci. Wilczynianie zdominowali bowiem rywala już w pierwszych momentach tego starcia. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 7:2. Ostatecznie Stal ugrała w pierwszym secie tylko szesnaście punktów. W drugim, nieco bardziej wyrównanym secie, Wilki wygrały 25:19. W ostatniej części meczu wilczynianie wyszli w pewnym momencie na czteropunktowe prowadzenie. Później dwa asy serwisowe dorzucił Błażej Płomiński. Gospodarze zakończyli to spotkanie przy stanie 25:15. Wilki Wilczyn mają za sobą dwa ligowe mecze w nowym sezonie i dwa zwycięstwa 3:0 na koncie. W kolejnej serii spotkań czeka ich wyjazdowa potyczka z Olimpią Sulęcin. Jak przyznaje szkoleniowiec Wilków, Tomasz Robak, przed drużyną teraz dwa trudniejsze mecze. Olimpia to spadkowicz z pierwszej ligi z ambicjami powrotu do wyższej klasy rozgrywkowej. Później wilczynian czeka pojedynek z kolejnym wymagający rywalem, Orłem Międzyrzecz.

Wilki Wilczyn: Filip Strojny, Adam Banasiak, Karol Zimniak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Maciej Skowroński, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Filip Kaczmarek, Adam Kaczyński, Damian Perczak, Wojciech Pernak