Kolejne wyjazdowe zwycięstwo Górnika. „Biało-niebiescy” zgarnęli pełną pulę w Gdyni

2019-10-12 20:42:00

Aż siedem bramek padło dziś na narodowym stadionie rugby w Gdyni, gdzie Górnik Konin walczył o punkty z tamtejszym Bałtykiem. Po emocjonującym starciu koninianie zwyciężyli piłkarzy z Trójmiasta 4:3 (0:1).

Choć Górnik pojechał do Gdyni w roli faworyta (Bałtyk to ligowy outsider, który w jedenastu meczach ugrał zaledwie sześć punktów) wiadomo było, że o trzy oczka nie będzie łatwo. Pierwsza połowa była pomyślniejsza dla gospodarzy, którzy w 39. minucie otworzyli wynik rywalizacji za sprawą Macieja Kazimierowicza. Sześć minut po przerwie wyrównał Szymon Bartosik, który uderzył z główki po rzucie wolnym egzekwowanym z prawej strony pola karnego. Po ośmiu minutach Górnik objął prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Tarasa Jaworskiego. Stały fragment został odgwizdany po faulu na Krystianie Sobieraju. Bramkę na 2:2 zdobył w 69. minucie Kazimierowicz. Później, w 77. minucie, to gospodarze cieszyli się z prowadzenia 3:2 po tym jak konińskiego golkipera, po imponującym strzale z dystansu, pokonał Sebastian Bartlewski. Dwie minuty później sędzia znów wskazał na „wapno” w gdyńskim polu karnym po faulu na Sobieraju. Po raz kolejny skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się kapitan Górnika, Taras Jaworski. Kropkę nad i postawił w 81. minucie Mateusz Majer, który ustalił wynik rywalizacji na 4:3 dla „biało-niebieskich”. Gol dający Górnikowi zwycięstwo padł po szybkiej akcji rozegranej prawą stroną boiska. Po dzisiejszej wygranej podopieczni trenera Damiana Augustyniaka awansowali z czternastej na dwunastą pozycję w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi. Mają teraz na swoim koncie trzynaście punktów. W następnej kolejce koninianie zagrają u siebie z Bałtykiem Koszalin (sobota, 19 października, godz. 15.00).

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek – Patryk Szymaniak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik, Sebastian Antas (‘82 Marcel Koziorowski), Taras Jaworski, Patryk Olczyk (‘46 Tomasz Kowalski), Dawid Przybyszewski (‘90 Robert Jędras), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (‘84 Dawid Kalinowski)