I Puchar Polski w szabli: Godlewski z brązowym medalem, Matuszak na szóstym miejscu

2019-09-29 18:32:21
Mateusz Godlewski zdobył brązowy medal I Pucharu Polski Seniorów. W tych samych zawodach do pierwszej ósemki awansowała Sylwia Matuszak.

Pierwszy Puchar Polski rozegrano w Łodzi. Mateusz Godlewski przeszedł „jak burza” przez fazę grupową. Po sześciu wygranych został rozstawiony z numerem pierwszym w części pucharowej. W tej fazie Godlewski pokonał kolejno: 15:7 Piotra Sosulskiego z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, 15:12 Marcina Lipińskiego z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego oraz 15:13 Jakuba Broniszewskiego z Victora Warszawa. Koninianin musiał uznać wyższość rywala dopiero w półfinale, w którym przegrał 9:15 z Piotrem Szczepanikiem z Victora Warszawa. W turnieju pań najlepiej pośród koninianek poszło Sylwii Matuszak, która rozpoczęła zmagania od czterech wygranych i dwóch porażek w fazie grupowej. W etapie pucharowym Matuszak pokonała najpierw 15:6 Emilię Rowińską z AZS-u AWF Warszawa. Później była też lepsza od swej klubowej koleżanki – Małgorzaty Zawodniak (15:8). Koninianka odpadła z turnieju w ćwierćfinale, w którym przegrała 13:15 z Małgorzatą Kozaczuk z AZS-u AWF Warszawa. Ostatecznie Matuszak zakończyła zmagania na szóstym miejscu.

Wyniki turnieju mężczyzn:
1. Piotr Szczepanik (Victor Warszawa)
2. Cezary Białecki (Victor Warszawa)
3. Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice)
3. Mateusz Godlewski (KKSz Konin)
5. Jakub Ociński (AZS AWF Katowice)
6. Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
7. Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań)
8. Jakub Broniszewski (Victor Warszawa).

Pozostali zawodnicy KKSz: 18. Olaf Stasiak, 20. Hubert Glasner, 23. Krystian Borkiewicz, 28. Michał Szreder, 39. Gracjan Jedwabny

Wyniki turnieju kobiet:
1. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
2. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Marta Puda (Zagłębie Sosnowiec)
3. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
5. Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec)
6. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
7. Marta Okine (KS Karabela)
8. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok).

Pozostałe zawodniczki KKSz: 10. Małgorzata Zawodniak, 11. Natalia Nowinowska, 12. Weronika Waleriańczyk