Browar od 4 stycznia 24

Stuprocentowa skuteczność Górnika. Biało-niebiescy wygrali 2:0 z KP Starogard Gdański

2019-09-22 13:46:46
Znów ważne wyjazdowe zwycięstwo Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali wyżej notowany KP Starogard Gdański 2:0 (1:0).

Ta wygrana to efekt stuprocentowej skuteczności podopiecznych trenera Damiana Augustyniaka. Górnik stworzył sobie w Starogardzie Gdańskim dwie sytuacje bramkowe i obie wykorzystał. Do tego spotkania nasza drużyna podeszła w nieco innym składzie w porównaniu z ostatnim pojedynkiem z KKS-em Kalisz. Klaudiusza Kurka zastąpił w bramce Wiktor Beśka, za pauzującego za kratki Mateusza Majera zagrał Patryk Olczyk. Na boisku zameldował się tez Patryk Szymaniak. Do przerwy gospodarze stworzyli kilka groźnych sytuacji. Za każdym razem przytomnie między słupkami konińskiej bramki sprawował się Beśka. Koninianie pod bramką rywala bywali niezwykle rzadko, ale jak już się pojawili – to strzelili gola. Wynik spotkania został otwarty po połowie godziny gry. W 29.minucie w starogardzkim polu karnym został sfaulowany Dawid Przybyszewski. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Taras Jaworski. W drugiej połowie koninianie zagrali aktywniej z przodu. Do pewnego momentu to jednak piłkarze KP byli bliżsi umieszczenia piłki w siatce rywala. Znów ofiarnie bronił jednak koniński golkiper, a w jednej z sytuacji Taras Jaworski wybijał piłkę z linii bramkowej. Koninianie postawili kropkę nad i w doliczonym czasie gry. Wynik rywalizacji ustalił wtedy Dawid Kalinowski, który wykorzystał podanie Sebastiana Antasa. Po wygranej w Starogardzie Gdańskim konińska drużyna awansowała na dwunastą pozycję w tabeli drugiej grupy III ligi. W kolejnej serii spotkań podopieczni trenera Damiana Augustyniaka zmierzą się na własnym terenie z Gwardią Koszalin (sobota, 28 września, godz. 15.00).

Górnik Konin: Wiktor Beśka – Jakub Staszak, Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Patryk Szymaniak, Marcel Koziorowski, Taras Jaworski (‘71 Maciej Adamczewski), Krystian Sobieraj (‘77 Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski (‘84 Tomasz Kowalski), Patryk Olczyk (‘64′ Dawid Kalinowski), Maciej Gaszka