Korytkowski

Sokół wygrał 1:0 z Pogonią II Szczecin i awansował na trzecie miejsce w trzecioligowej tabeli

2019-09-14 13:23:11
Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla Sokoła Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa pokonała przed własną publicznością rezerwy szczecińskiej Pogoni 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył Paweł Piceluk.

W pierwszych minutach bliżsi otwarcia wyniku spotkania byli przyjezdni. Na posterunku stał jednak Hubert Świtalski, który nie dał się zaskoczyć po dwóch atakach gości. Gol dla Sokoła padł w 26. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Marcina Porębę. Bramkarz Pogoni złapał piłkę i po chwili wypuścił z rąk. Tę niefrasobliwość szczecińskiego golkipera wykorzystał Paweł Piceluk, który z bliska wbił futbolówkę do siatki rywali. Po zmianie stron kleczewianie przesunęli ciężar gry w kierunku własnej połowy. Wciąż jednak stwarzali groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. W 62. minucie po uderzeniu Dominika Drzewieckiego piłka odbiła się od słupka szczecińskiej bramki. Pod koniec spotkania drugą żółtą kartką ukarany został Tomasz Koziorowski. Goście nie wykorzystali gry w przewadze i zostawili trzy punkty w Kleczewie. Po tej wygranej trzecioligowcy z naszego powiatu plasują się na trzecim miejscu w tabeli drugiej grupy III ligi. W kolejnej serii spotkań „biało-zieloni” zagrają na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec (sobota, 21 września, godz. 15.00).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Jakub Banach, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Norbert Grzelak, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (‘69 Jakub Dębowski), Marcin Poręba (‘55 Michał Kozajda), Dominik Drzewiecki (‘86 Filip Brzostowski), Paweł Piceluk