Jobs First

Górnik ma drugie zwycięstwo w sezonie. Trener Augustyniak zobaczył czerwoną kartkę

2019-09-07 21:24:44
Górnik Konin pokonał dziś na wyjeździe jarocińskiego Jarotę 2:1 (1:0), po bramkach Tarasa Jaworskiego i Dawida Przybyszewskiego.

W pierwszych minutach zgromadzeni na jarocińskim stadionie kibice oglądali kilka niecelnych strzałów z obu stron. Po kwadransie gry za komentowanie sędziowskich decyzji trener Górnika, Damian Augustyniak, zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Przez to koniński szkoleniowiec oglądał resztę meczu z trybun. Pięć minut później Dawid Przybyszewski został sfaulowany w polu karnym przeciwnika. Do rzutu karnego podszedł Taras Jaworski, który dał w ten sposób swej drużynie prowadzenie. Po chwili, dobrej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Majer. W 33. minucie Klaudiusz Kurek miał problemy z interwencją po strzale z rzutu wolnego Piotra Skokowskiego. W końcówce pierwszej połowy bramkarz gospodarzy musiał wykazać się refleksem po groźnym strzale Krystiana Sobieraja. Druga połowa zaczęła się dla Górnika doskonale. Już w 46. minucie podanie Mateusza Majera na piękny strzał, po obrocie z piłką w polu karnym, zamienił Dawid Przybyszewski. Koninianie prowadzili 2:0. Po chwili Przybyszewski zbierał brawa za grę w obronie. Po strzale z głowy jednego z rywali Dawid zatrzymał piłkę na linii bramkowej koninian. W 66. minucie Kurek przeniósł futbolówkę nad poprzeczką, po uderzeniu Szymona Gałczyńskiego. Wynik spotkania ustalił w 89. minucie Adam Męcfel, który oddał widowiskowy strzał z woleja. Piłkarze Jaroty nie zdołali już jednak uratować choćby punktu i ostatecznie górą byli dziś w Jarocinie zawodnicy Górnika. Warto dodać, że w potyczce z Jarotą swój debiut w ekipie Damiana Augustyniaka zaliczył wypożyczony pod koniec sierpnia z Sokoła Kleczew – Marcel Koziorowski. Po dzisiejszej wygranej drużyna z naszego miasta ma na swoim koncie siedem punktów i awansowała na dwunaste miejsce w tabeli 2. grupy III ligi. W następnej serii spotkań Górnik zmierzy się na własnym terenie z KKS-em Kalisz (niedziela, 15 września, godz. 17.00).

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek – Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Marcel Koziorowski, Szymon Bartosik, Taras Jaworski (’72 Sebastian Antas), Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj (’66 Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski, Mateusz Majer (’90 Dawid Kalinowski), Maciej Gaszka (’80 Tomasz Kowalski)