Korytkowski

Medyk samodzielnym liderem Ekstraligi. Wicemistrzynie Polski wygrały dziś w Krakowie z AZS-em UJ

2019-09-07 20:44:16
Medyk Konin pokonał w meczu na szczycie Ekstraligi AZS UJ Kraków 2:1 (1:0). Przed tym spotkaniem obie ekipy miały komplet dwunastu punktów. Teraz Medyk jest w tabeli samodzielnym liderem.

Koninianki przeważały od pierwszego gwizdka. W siódmej minucie Natalia Pakulska zagrała w krakowskie pole karne. Tam piłkę ręką dotknęła Małgorzata Bartosiewicz. Sędzia wskazała na „wapno”, a rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamieniła Natalia Chudzik. W kolejnych minutach z dystansu szczęścia próbowała Gabriela Grzywińska. Po jednym z takich uderzeń piłka odbiła się od poprzeczki bramki AZS-u. W 22. minucie Pakulska znalazła się sama przed pustą bramką. Koninianka uderzyła za lekko i zmierzającą do siatki futbolówkę wybiła ofiarnie Aleksandra Nieciąg. Piłkarka AZS-u UJ przypłaciła tę interwencję niebezpiecznym zderzeniem ze słupkiem, po którym musiała opuścić boisko. Koninianki podwyższyły prowadzenie po zmianie stron. Piłka znów znalazła się w krakowskiej siatce po rzucie karnym. Tym razem w „szesnastce” gospodarzy faulowana była Anna Gawrońska. Stały fragment ponownie skutecznie wykonała Natalia Chudzik. W kolejnych minutach koninianki zaczęły się nieco oszczędzać. Krakowianki odpowiedziały dopiero w 90. minucie, gdy Stephanie Busch została przelobowana przez Natalię Sitarz. Ostatecznie Medyk wygrał 2:1 i z kompletem piętnastu punktów stał się samodzielnym liderem Ekstraligi. Kolejny mecz czeka wicemistrzynie Polski w przyszłą niedzielę (15 września). Podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzą się tego dnia o godz. 11.00 w Szczecinie z tamtejszą Olimpią.

Medyk Konin: Stephanie Busch – Gabriela Grzywińska, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska (‘73 Karolina Majda), Stanislava Líšková, Nicole Zając, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska