Jobs First

Dwa złota kolarek KLTC. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Roksana Mikorska i Natalia Sobiech

2019-08-21 17:08:03

Kolarki reprezentujące nasze miasto są cały czas w gazie. Zawodniczki Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów przywiozły kolejne dwa krążki. Tym razem zaliczyły udane starty podczas rozgrywanych we Wrocławiu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików na torze.

W stolicy Dolnego Śląska na najwyższym stopniu podium stanęły – Roksana Mikorska i Natalia Sobiech. To zawodniczki, które trenują na co dzień w kramskiej sekcji KLTC. Mikorska sięgnęła po złoty medal w rywalizacji indywidualnej, w wyścigu na 200 metrów ze startu zatrzymanego (18,754 sekundy). W tej samej konkurencji na czwartym miejscu (ze stratą 0,037 sekundy do Mikorskiej) uplasowała się Natalia Sobiech. Kramskie kolarki nie miały sobie równych w sprincie drużynowym. Mikorska i Sobiech wygrały, wyprzedzając drugi duet (Aleksandra Smoliga i Marta Strzyż z Zefira Wola Droszewska) o 0,066 sekundy. We Wrocławiu ścigał się też Bartosz Okupniarek, któremu poszło najlepiej w wyścigu punktowym (17. lokata). Okupniarek pojechał również w wyścigu na 200 metrów ze startu zatrzymanego (29. miejsce). W klasyfikacji punktowej, z 27 oczkami na koncie, KLTC uplasowało się na szóstej pozycji.