Lentopallo blisko wygranej w finale Pucharu Polski w Siatkonodze. Najlepsze polskie drużyny zmierzyły się w Kleczewie

2019-07-28 19:54:24

Zabrakło bardzo niewiele do końcowego triumfu. Zawodnicy Lentopallo Kleczew byli bliscy zwycięstwa w finale Pucharu Polski w Siatkonodze. W pełnym emocji meczu o pierwsze miejsce reprezentanci naszego regionu musieli uznać ostatecznie wyższość Blokersa Łódź, który wygrał 2:1.

W kleczewskim turnieju, którego stawką był Puchar Polski, uczestniczyło osiem drużyn z całego kraju. Wśród nich znalazły się dwa zespoły Lentopallo Kleczew. Barwy pierwszej drużyny reprezentowali Paweł Wojdyński i Dawid Strugarek. Duet ten, z ośmioma punktami na koncie, okazał się najlepszy w swojej grupie. W półfinale pierwsza para Lentopallo pokonała 2:0 Flotę Świnoujście. W finale kleczewianie trafili na legendę polskiej siatkonogi, a więc ekipę Blokersa Łódź. Decydujący pojedynek rozpoczął się od prowadzenia kleczewian 3:1. Łodzianie wyrównali przy stanie 5:5, a później budowali przewagę, która wyniosła ostatecznie 11:8. W drugim secie gospodarze radzili sobie zdecydowanie lepiej, czego efektem było ich prowadzenie przez większą część tej partii. Łodzianie wzięli się w garść w końcówce seta i wyrównali przy stanie 10:10. Wtedy charakter pokazali gospodarze, którzy zdobyli kolejne dwa punkty i doprowadzili do wyrównania w całym meczu. O losach rywalizacji zdecydował trzeci set. W tej części pojedynku przeważali goście. W końcówce Lentopallo wyrównało. Od stanu 9:9 punktowali jednak tylko Blokersi, którzy wygrali ostatecznie 11:9. Wpływ na przebieg rywalizacji miał bez wątpienia uraz, którego w półfinale nabawił się Paweł Wojdyński. Spotkanie finałowe zakończyło się ostatecznie zwycięstwem 2:1 Blokersa Łódź. Warto dodać, że w mistrzowskim zespole grał rodowity kleczewianin, Bartosz Targas, który został uhonorowany tytułem najlepszego zawodnika Pucharu Polski. Drugi zespół kleczewskiego Lentopallo (Rafał Czapski i Michał Bett) zajął trzecie miejsce w swej grupie i w meczu o piątą turniejową lokatę pokonał 2:1 (11:7, 4:11, 11:9) Blokersa II Łódź.