Medyk po ostatnich letnich sparingach. Wygrana i porażka na Litwie

2019-07-28 13:55:21

Za Medykiem Konin dwa ostatnie wakacyjne sparingi. Oba mecze wicemistrzynie Polski rozegrały na Litwie. Medyczki przegrały 1:4 (0:0) z Gintrą Universitetas oraz wygrały 10:0 (6:0) z Utenisem Utena.

Zawodniczki trenera Romana Jaszczaka pojechały na Litwę po zakończeniu zgrupowania w Żaganiu. Za północno-wschodnią granicą kraju medyczki zaplanowały dwa sparingi. W pierwszym z nich koninianki zmierzyły się z mistrzyniami Litwy, Gintrą Universitetas. Po raz ostatni nasze piłkarki grały z tym zespołem w Koninie, w fazie eliminacyjnej do UEFA Women’s Champions League cztery lata temu. Wtedy Medyk wygrał pewnie 4:0. Pierwsza połowa piątkowego meczu towarzyskiego nie przyniosła bramek. W drugiej padło aż pięć goli. Najpierw na prowadzenie, za sprawą Rimantė Jonušaitė, wyszły zawodniczki Gintry. Po kilku minutach wyrównała Natalia Chudzik, która nie zmarnowała rzutu karnego. W dalszej części meczu z bramek cieszyły się już jednak wyłącznie Litwinki, które zaaplikowały medyczkom aż trzy gole. To były dwa trafienia grającej niegdyś w Koninie Anny Pilipenko oraz jedna bramka Gabiji Toropovaitė. Zdecydowanie mniej wymagającym przeciwnikiem dla koninianek okazał się zespół Utenisa Utena, którego Medyk pokonał dziś aż 10:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywały: Nikol Kaletka (x3), Dominika Kopińska (x3), Karolina Majda (x2) oraz Natalia Chudzik i Nicole Zając. Pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie czeka Medyka w najbliższą sobotę, 3 sierpnia. Tego dnia koninianki powalczą o punkty na wyjeździe z AZS-em PWSZ Wałbrzych. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 16.30.