Shootersss

Trzy sparingi i ani jednego gola Sokoła. W Kleczewie jest kilku nowych piłkarzy

2019-07-21 13:45:30

Trzy mecze towarzyskie letniego okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze Sokoła Kleczew. Biało-zieloni zanotowali dwie porażki i jeden remis. Kleczewianie ani razu nie pokonali bramkarzy rywali.

W pierwszym sparingu Sokół Kleczew uległ 0:1 Sokołowi Aleksandrów Łódzki (III liga, 1. grupa). Spotkanie to rozegrano w systemie czterdziestominutowych tercji. W obu zespołach wystąpiło wielu testowanych zawodników. Jedynego gola tego pojedynku zdobył w 55. minucie Artur Gieraga. Kibice nie obejrzeli bramek w kolejnym sparingu Sokoła Kleczew, w ramach którego zespół trenera Łukasza Cichosa mierzył się z LKS-em Gołuchów (IV liga wielkopolska). W tym spotkaniu w poprzeczkę bramki rywali przymierzył Wiktor Patrzykąt, a rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Dębowski. Kleczewianie zmarnowali też dwie sytuacje „sam na sam”. W trzecim sparingu Sokół uległ 0:1 Polonii Środa Wielkopolska (III liga, 2. grupa). Podczas tej potyczki ze zdobycia zwycięskiego gola cieszył się występujący niegdyś na boiskach ekstraklasy Jakub Wilk. Kleczewian czeka jeszcze jeden sparing, który zaplanowano na piątek, 26 lipca. Tego dnia, o godz. 18.00, biało-zieloni zmierzą się na własnym stadionie z Jarotą Jarocin. Do tej pory oficjalnie do drużyny Sokoła przystąpiło trzech nowych zawodników. To: 24-letni pomocnik, Dominik Drzewiecki (wypożyczenie z Gwardii Koszalin), 22-letni pomocnik Filip Brzostowski (przejście z Kotwicy Kórnik) oraz 23-letni bramkarz, Dawid Kołodziejczak (przejście z Górnika Konin). Do Kleczewa z wypożyczenia z Górnika Konin powrócił też 22-letni obrońca, Wiktor Patrzykąt.

źródło: sokol.kleczew.pl