Piąte miejsce Kuderczaka. Kolarze KLTC rywalizowali w Gostyniu

2019-05-14 22:29:07

Kolejne starty za kolarzami Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. Nasi zawodnicy rywalizowali w Gostyniu, gdzie zorganizowano II Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym, a także eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwa Wielkopolski w Jeździe na Czas.

Najlepiej wśród koninian poszło Dawidowi Kuderczakowi, który w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorów był piąty. W tej samej konkurencji siedemnastą lokatę zajął Mikołaj Kawa. Dwudziesty siódmy był Dawid Pluta.

Młodsi kolarze z Konina zajęli odleglejsze miejsca. W jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorów młodszych 32. był Konrad Waliniak, a 44. Łukasz Krych. W rywalizacji młodziczek 22. lokatę zajęła Roksana Mikorska, a na 24. pozycji zawody ukończyła Klaudia Żmuda. W grupie młodzików 38. miejsce przypadło Bartoszowi Okupniarkowi. W wyścigu juniorów ze startu wspólnego na dystansie 57 kilometrów 14. był Jakub Janiak, 33. Kamil Kudliński, 49. Łukasz Krych, a jako 53. linię mety minął Patryk Wawrzyniak.