Korytkowski

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza już w finałach. Piątka Turek wciąż walczy o awans

2019-04-28 13:04:44

Tylko dwóch meczów potrzebował Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza aby wywalczyć przepustkę do turnieju finałowego o awans do II ligi. W grze pozostaje wciąż także Piątka Turek. Obie drużyny z naszego regionu organizują turnieje półfinałowe we własnych halach.

Orzeł Osiecza wygrał w piątek po tie-breaku z Bestiosem Białystok (22:25, 23:25, 25:21, 25:22, 17:15). W sobotę zawodnicy trenera Sławomira Woźniaka stanęli naprzeciw Ataku Gorzów Wielkopolski. I tym razem do rozstrzygnięcia losów rywalizacji potrzeba było pięciu setów. Tym razem jednak to przeciwnicy Orła gonili wynik. Osieczanie prowadzili po dwóch pierwszych setach 2:0 (25:19, 26:24). W kolejnych dwóch partiach lepsi byli siatkarze z Gorzowa Wlkp. (21:25, 27:29). Orzeł pozbierał się w tie-braku, w którym zwyciężył pewnie 15:10. Wygrana z Atakiem oznacza dla Orła awans do turnieju finałowego o II ligę. W ostatnim meczu półfinałów Orzeł zagra z SMS-em Wybicki Kielce. To niedzielne spotkanie rozpocznie się o 18.00.

O awans do zawodów finałowych walczy także w Turku tamtejsza Piątka. W pierwszym meczu turkowianie przegrali 0:3 z Wichrem Kobyłka (20:25, 18:25, 19:25). Sobotni pojedynek Piątki z A.Z. Iwaniccy Gubin zakończył się wygraną bez straty seta Piątki (25:20, 25:18, 25:16). O tym czy turkowianie wywalczą awans, zadecyduje ich niedzielny pojedynek z Wisłokiem Strzyżów. Jego początek zaplanowano na godz. 15.30.