Zawodniak w fazie finałowej, Glanc nie wyszedł z grupy, a drużyna Polek była trzynasta

2019-04-15 19:59:02

Małgorzata Zawodniak w 1/32 finału, a Sebastian Glanc tylko w fazie grupowej. Dwoje zawodników Konińskiego Klubu Szermierczego wzięło udział w zorganizowanych w Toruniu Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w szabli.

Występująca w zmaganiach juniorek Małgorzata Zawodniak przeszła przez fazę grupową z trzema zwycięstwami i trzema porażkami. Taki wynik dał jej awans do części pucharowej. W 1/64 finału koninianka wygrała różnicą jednego trafienia z Francuzką, Pauline Conscience. W 1/32 finału lepsza od naszej zawodniczki okazała się Uzbeczka, Sevinch Ismoilova. Ta walka zakończyła się wynikiem 15:9 na korzyść rywalki Zawodniak. Ostatecznie reprezentantka Konińskiego Klubu Szermierczego został sklasyfikowana na 56. lokacie (na 116 startujących zawodniczek). Zawodniak wraz z reprezentacją Polski brała też udział w turnieju drużynowym. Biało-czerwone zajęły trzynaste miejsce, po wygranych z Belgią (45:29), Rumunią (45:44) i z Singapurem (45:33) oraz porażkach ze Stanami Zjednoczonymi (39:45) i Ukrainą (40:45). W grodzie Kopernika, w rywalizacji kadetów wystartował też Sebastian Glanc, który notując tylko jedną wygraną w fazie grupowej, uplasował się ostatecznie na 89. pozycji.