Trzecioligowcy bez punktów. Górnik stracił trzy gole w cztery minuty. Sokół przegrał przez rzuty rożne

2019-04-01 13:26:55

Górnik Konin stracił trzy gole w zaledwie cztery minuty i przegrał na wyjeździe z Radunią Stężyca 0:3 (0:0). Biało-niebiescy nie ustępowali wyżej klasyfikowanemu liderowi do 63. minuty. Wtedy Górnik wykonywał rzut wolny z odległości około trzydziestu pięciu metrów od bramki Raduni. Piłka po zbyt płaskim dośrodkowaniu została przejęta przez przeciwników, którzy po szybkiej kontrze otworzyli wynik spotkania. Dawida Kołodziejczaka pokonał wtedy Radosław Stępień. Stracony gol podciął skrzydła biało-niebieskich na tyle, że już po minucie było 2:0, po kolejnym strzale Stępnia. Wynik spotkania został ustalony w 67. minucie. Tym razem z umieszczenia piłki w konińskiej siatce cieszył się Paweł Wojowski.

Powodów do zadowolenia nie mieli też piłkarze kleczewskiego Sokoła. Podopieczni trenera Łukasza Cichosa przegrali na własnym terenie z Lechem II Poznań 2:3 (1:2). Początek meczu należał do kleczewian. Gola na 1:0 dla Sokoła zdobył Mikołaj Pingot, który w 15. minucie strzałem z główki pokonał bramkarza Lecha. Później poznaniacy cieszyli się z trafień po dwóch kornerach. Kleczewskiego bramkarza pokonywali wtedy kolejno – Krzysztof Kołodziej i Dimitrios Goutas. Sokół wyrównał w 53. minucie, po tym jak rzut karny na gola zamienił Tomasz Kowalczuk. Po sześciu minutach wynik meczu na korzyść Kolejorza ustalił Tymoteusz Klupś.

Po porażce w Stężycy Górnik Konin spadł z dziesiątej na jedenastą lokatę w trzecioligowej tabeli. Sokół Kleczew pozostał na szóstym miejscu. Teraz nasi trzecioligowcy zagrają w meczach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Obie ekipy czekają wyjazdowe pojedynki. Sokół zagra w Słupcy z tamtejszym SKP, a Górnik zmierzy się w Wilczynie z Wilkami. Oba spotkania odbędą się w najbliższą środę (3 kwietnia), a ich początek zaplanowano na godz. 17.00. W następnej serii trzecioligowych spotkań Górnik zmierzy się u siebie z Bałtykiem Gdynia (6 kwietnia, godz. 16.00), a Sokół poszuka punktów na wyjeździe w Środzie Wielkopolskiej, gdzie zagra z tamtejszą Polonią (7 kwietnia, godz. 16.00).