Trzy wyrównane sety i trzy punkty do tabeli dla SPS-u

2018-11-14 19:22:53

Siatkarze SPS Konspol Słupca pokonali w trzech setach Eco-Team AZS IV LO Częstochowa (20,23,23) i zdobyli trzy punkty do ligowej tabeli. W niej są już na szóstym miejscu i sąsiadują Wilkom Wilczyn.

Mimo wyniku 3:0 w setach to spotkanie było wyrównane, bo goście z Częstochowy w każdym z setów nawiązywali walkę i trzymali dystans do samego końca. W pierwszej partii zdobyli 20 punktów, a w dwóch pozostałych oba zespoły dzieliły tylko dwa punkty, a więc najmniejsza możliwa różnica.

W obu tych setach górą byli słupczanie, którzy dopisali tym samym do ligowego dorobku trzy punkty i zameldowali się na szóstej lokacie w zestawieniu II ligi. W sobotę SPS Konspol Słupca zmierzy się z Czarnymi Rząśnia – czwartą drużyną po siedmiu kolejkach.