Medyk znów przegrywa. Tym razem wysoko u siebie – z Czarnymi Sosnowiec

2018-04-01 11:29:46

Piłkarki Medyka Konin przegrały z Czarnymi Sosnowiec 0:3 (0:0). To druga porażka mistrzyń Polski z rzędu. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Nie było świątecznego prezentu dla kibiców po wyjazdowej porażce Medyka z Olimpią Szczecin. Po kilku dniach koninianki znów zgubiły komplet punktów. Tym razem w meczu rozegranym na własnym terenie – z plasującymi się na trzeciej pozycji w ekstraligowej tabeli Czarnymi Sosnowiec. Mecz na początku nie był porywającym widowiskiem. Choć obu zespołom nie można było odmówić zaangażowania – to brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Przez większą część spotkanie było wyrównane. Rywalizacja stała się ciekawsza po zmianie stron. Trzy minuty po przerwie za słabo uderzyła po ziemi Nikol Kaletka. Dziesięć minut później z dystansu przymierzyła Patrycja Balcerzak. Jej uderzenie obroniła Anna Szymańska. W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzała Nicole Zając. Po czterech minutach wynik rywalizacji otworzyła Patrycja Matla, która niesygnalizowanym strzałem z dystansu przelobowała podnoszącą się po poprzedniej sytuacji bramkowej Czarnych, Emily Dolan. Po chwili siły na boisku się wyrównały, bo drugi żółty kartonik ujrzała Lucia Šušková. Później były dwie kontrowersyjne sytuacje i fatalne decyzje sędzi Ewy Żyły. Najpierw sędzia nie użyła gwizdka, po tym jak Patrycja Fisherova przytrzymywała w polu karnym wychodzącą na pozycję „sam na sam” Nikol Kaletkę. Po minucie, po kolejnym ewidentnym faulu na Kaletce, Ewa Żyła – „przeniosła” zdarzenie poza pole karne i nakazała koniniankom wykonanie rzutu wolnego spoza obrębu „szesnastki”. Obie sytuacje można zobaczyć na youtube’owym kanale MedykTV – https://youtu.be/WoRBVPWBoTU?t=1h4m10s, https://youtu.be/WoRBVPWBoTU?t=1h5m11s. Końcówka meczu należała do przyjezdnych. Najpierw, na 2:0, dobitką po akcji Patrycji Hmirovej, podwyższyła Marta Cichosz. A w końcówce złe ustawienie konińskiej bramkarki wykorzystała Hmirova, która posłała wysoką piłkę „za kołnierz” Dolan.

Medyk Konin: Emily Dolan – Krystyna Sikora, Aleksandra Stasiak, Radosława Sławczewa, Nicole Zając, Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Mariana Iwanyszyn, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska – Petra Zdechovanowa (‘46 Andrea Horvathova), Joanna Operskalska, Dorota Hałatek (‘83 Anna Maria Smidova), Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Karolina Wieczorek, Patricia Hmirova, Dagmara Grad, Lucia Suskova, Marta Cichosz