Już po raz drugi w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej zorganizowano Gminny Dzień Planszówek. I znów do wspólnych zabaw nad planszą zasiadły całe rodziny.
Miłośnicy planszówek mogli zmierzyć się w grach logicznych, zręcznościowych czy pamięciowych. Rozegrane zostały aż 4 turnieje: w Klask, Speed Cups, Number 9 i grę na spostrzegawczość pod tytułem „Zgadnij co się zmieniło”’. W tym ostatnim turnieju zawodnicy mierzyli się z Agnieszką Niekochańską, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim.
Najlepszym zawodnikiem całego Dnia Planszówek okazała się Julia Przybył, która zwyciężyła w dwóch najważniejszych turniejach.
Kiedy rodzice i starsze rodzeństwo siedziało przy stołach, młodsi goście biblioteki spędzali czas na grach i zabawach prowadzonych przez animatora.
Organizatorem wydarzenia była biblioteka, Urząd Gminy Stare Miasto oraz Szkoła Podstawowa w Liścu Wielkim, a partnerem firma G3, jeden z największych producentów gier planszowych w Polsce.