Sokół Kleczew po pierwszym sparingu. Jest sporo nowych twarzy

2017-07-13 13:38:36

Sokół Kleczew pokonał 2:0 Tura Turek. Był to pierwszy sparing obu zespołów w przerwie letniej. Od początku spotkania przeważali kleczewianie. Do przerwy kilka bramek mógł strzelić Łukasz Cichos. Napastnik Sokoła miał jednak problem ze skutecznością. Pierwszy gol dla kleczewian padł w 33. minucie, a strzelił go, wykorzystując rzut karny, Tomasz Kowalczuk. W drugiej połowie trzecioligowcy stworzyli mniej sytuacji, ale kibice Sokoła cieszyli się z jeszcze jednego trafienia. W 88. minucie piłkę w turkowskiej siatce umieścił testowany w Sokole, Łukasz Pietrzak. To znany w regionie piłkarz, grający wcześniej m.in. w Górniku Konin czy LKS-ie Ślesin, a ostatnio reprezentujący barwy LKS-u Gołuchów. Poza Pietrzakiem w składzie Sokoła można było zobaczyć także kilku innych nowych zawodników, takich jak: Joshua Kayode Balogun, Mateusz Majewski, Bartosz Kordylewski, Jakub Antosik, Jan Wojnowski, Jan Paczyński, Jakub Groszkowski, Oskar Kozłowski i Michał Wolinowski. Kolejny sparing czeka kleczewian w sobotę (15 lipca). O 11.00 podopieczni trenera Tomasza Bekasa zmierzą się przed własną publicznością z SKP Słupca. Tego samego dnia i o tej samej porze Tur Turek zagra z Victorią Skarszew.