Świetna informacja! W tym roku Kino Oskard znalazło się na trasie projektu „Kino bez barier w drodze”! A to oznacza, że 23 sierpnia będzie można wziąć udział w dwóch seansach dostosowanych do osób z różnymi potrzebami. Oprócz filmów organizatorzy zaplanowali dla widzów ciekawe spotkania i warsztaty.
W ramach „Kina bez barier” zobaczymy „Poprzednie życie” i „Siłę naszych marzeń”.
Filmy będą zaopatrzone w napisy dla osób niesłyszących i audiodeskrypcję wraz z
lektorem dla tych, którzy niedowidzą, nie widzą lub mają problem z czytaniem
napisów i preferują lektora. Pokazom będzie towarzyszył także tłumacz języka
migowego.
Dla osób korzystających z aparatu słuchowego lub posiadających implant, będzie
możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej, dzięki której lepiej słychać to, co
dzieje się na filmie. Do sali, w której odbędą się pokazy, można dostać się
także, poruszając się na wózku.
Po każdym seansie widzowie zostaną zaproszeni na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Po filmie „Poprzednie życie” odbędą się warsztaty „Ozdoby z Bliskiego Wschodu”. A po „Sile naszych marzeń” spotkanie z Aleksandrą Kuśmierczak, hipoterapeutką. A żeby było jeszcze milej organizatorzy będą częstować uczestników napojami i słodkościami.
Na seanse w ramach „Kina bez barier w drodze” bilet kosztuje tylko 5 zł.
Ważne
informacje.
1. Audiodeskrypcja to sposób na słuchanie filmu. Chętne osoby otrzymają specjalną
słuchawkę. Przez nią usłyszą lektora, który opowiada o tym, co dzieje się na
ekranie oraz czyta rozmowy wygłaszane przez aktorów w filmie.
2. Pętla indukcyjna działa w całej sali Kina Konesera.
3. Bilety można kupić w kasie Kina Oskard (Al. 1 Maja 7a, 62-510 Konin) w godzinach od 14.00 do 20.00 oraz online na stronie kinooskard.ckis.konin.pl
Kino Oskard zaprasza na:
10.00 „Poprzednie życie”
czas trwania: 1 godzina i 46 minut
Jeden z najczulszych filmów ostatnich lat. Nora i Hae Sung dorastali w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, znajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. Spędzają kilka dni w Nowym Jorku. Nora jest już zamężna, a Hae Sung dopiero co stał się singlem. Pytanie „Co by było, gdyby?” krąży w ich myślach.
Po seansie odbędą się na warsztaty plastyczne „Ozdoby z Bliskiego Wschodu”, które poprowadzi Beata Woźniak. Podczas spotkania powstaną kolorowe wachlarze i ozdoby do domu inspirowane kulturą Korei i Japonii.
12.00 „Siła naszych marzeń”
Czas trwania: 1 godzina i 49 minut
Film o sile rodzinnych marzeń. Opowieść skupia się na Zoe, która wychowała się w stajni swoich rodziców, otoczona końmi. Zoe chce zostać dżokejem, podobnie jak jej tata.
Pewnego dnia w ich życiu pojawia się Burza, uroczy źrebak, który zdaje się być wyjątkowy. Niestety, jedna niespokojna noc zmienia wszystko. Przestraszona klacz rani Zoe. Po wypadku dziewczyna popada w rozpacz. Jednak jej rodzice i wierny stajenny Seba, który potrafi rozmawiać z końmi, wspierają ją we wszystkim. To wzruszająca i podnosząca na duchu historia rodziny, którą trzyma razem siła jej marzeń.
Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z Aleksandrą Kuśmierczak, hipoterapeutką, która także uczy jazdy konnej zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po seansie opowie o swojej pasji i zdradzi kulisy pracy z końmi, a także odpowie na pytania.
Bilety można kupić w kasie Kina Oskard oraz online na www.kinooskard.ckis.konin.pl
Więcej o projekcie:
„Kino bez barier” to działanie, które dąży do jak najszerszej dostępności kina dla osób z różnych grup społecznych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, nie tylko motorycznymi, ale również sensorycznymi (z dysfunkcją słuchu i wzroku). Prezentowane filmy są zaopatrzone w audiodeskrypcję i napisy oraz tłumaczenie na polski język migowy. Zaproponowana przez nas wizja kina dostępnego, otwartego na różne publiczności spotkała się nie tylko z zainteresowaniem wśród lokalnych instytucji i organizacji kulturalnych. Od 2024 projekt rozwinął się na kolejne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, tj. Rumunię, Węgry, Słowację i Słowenię. Współpracę z nimi podjęliśmy w tym roku.