To już tradycja, że koncert finałowy poprzedzają warsztaty wokalno-muzyczne i logopedyczne. W tym roku w zajęciach wzięło udział również 21 osób. Efekty tych lekcji poznaliśmy podczas koncertu galowego, który odbywał się już po raz trzeci. Tegoroczną edycję poprowadziły Julia Wasielewska, która kilka lat temu wystąpiła w programie „The Voice Kids”, a także finalistka tego samego programu i reprezentantka Polski w konkursie Eurowizja Junior Laura Bączkiewicz. Obie młode artystki zaprezentowały też swoje umiejętności wokalne.
Pomysł zrodził się trzy lata temu
Z uczestnikami konkursu śpiewali wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT w Koninie pod kierownictwem Mariusza Urbaniaka. – Ten festiwal zrodził się trzy lata temu po pewnej rozmowie z Elżbietą Sroczyńską, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. Wpadliśmy na pomysł, by zorganizować taki festiwal, na którym zaprezentujemy uzdolnioną artystycznie młodzież i dorosłych niepełnosprawnych, a u ich boku wystąpią wokaliści uczący się śpiewu, którzy będą wspierać uczestników na scenie – mówił Mariusz Urbaniak. Pierwszy koncert został zorganizowany na mniejszej scenie w Klubokawiarni NOT w Oskardzie. Rok temu już na tej dużej w sali widowiskowej, tak jak i tegoroczny.
Zaśpiewali znane polskie piosenki
Publiczność, która głośno dopingowała występy, usłyszała polskie piosenki w aranżacjach stworzonych specjalnie na tę okazję. A uczestnikom towarzyszył zespół pod kierownictwem Artura Grudzińskiego, który zagrał takie utwory jak „Ale jestem”, „Julia i ja”, „Kocham Cię kochanie moje”, „Trzynastego”, „Ludzkie gadanie”, „Chodź pomaluj mój świat” czy „Jak się masz kochanie”. Wszyscy uczestnicy otrzymali maskotki specjalnie uszyte na ten festiwal, nagrodzeni natomiast dodatkowo statuetki i upominki rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Laura Bączkiewicz z koncertem
Kilka piosenek wykonała Laura Bączkiewicz, z kolei uczestnicy festiwalu mieli okazję zaśpiewać razem z Danutą Błażejczyk, czyli przewodniczącą jury.