I Turniej Warcabowy w Grodźcu. Kto został mistrzem rozgrywek?

2017-02-20 14:51:09
Olga Boksa

Rosnąca w ciągu dziejów popularność warcabów zaprowadziła je na sam szczyt, czyniąc z nich w XX wieku dyscyplinę sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata. Swoje małe mistrzostwa miał i Grodziec.

Wszystko dzięki Bibliotece Publicznej gminy Grodziec, która w ramach „Warcaboferii” zorganizowała dla najmłodszych I Gminny Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Grodziec.

W ramach podjętego działania odbyły się trzy spotkania, w czasie których dzieci, w wieku od 6 do 12 lat doskonaliły swoje umiejętności gry w warcaby. W systemie rozgrywkowym „każdy z każdym” rozegrano ogółem 26 pojedynków.

Ostatecznie najlepszym warcabistą okazał się Patryk Czech ze SP w Grodźcu. Wygrał on 23 mecze i zdobył 46 punktów, w ten sposób uzyskując tytuł Mistrza Rozgrywek. Drugie miejsce z dorobkiem 45 punktów zajęła Dominika Woźniak z SP w Królikowie. Przysłowiowym „rzutem na taśmę” podium wywalczył Maciej Dąbrowski ze SP w Grodźcu, pokonując w ostatnim starciu swojego kolegę ze szkoły – Jakuba Goździka. Na uczestników zawodów czekały medale, dyplomy i wyróżnienia, które wręczyła wójt Anna Andrzejewska.