Sukcesy staromiejskich szkół

2022-07-01 10:46:24

Rok szkolny 2021/2022 za nami, czas na podsumowania. Tym razem spójrzmy na miniony rok szkolne poprzez indywidualne i zespołowe osiągnięcia uczniów w naszych gminnych placówkach. A jest czym się cieszyć! Oto najważniejsze sukcesy na szczeblu powiatowym
i wyższym – nasi uczniowie prezentowali swoją wiedzę i umiejętności na wielu polach, od sportu, artystyczne zmagania po konkursy wiedzowe i umiejętnościowe w bardzo różnych formach i dyscyplinach. Zacznijmy od sportowych zmagań. W Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców – Igrzyska Dzieci 2021/2022 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Mieście zdobyli III miejsce. Po raz kolejny w tej szkole zorganizowano Mikołajkowy Puchar Polski w Karate Tsunami – miejsca na podium uzyskali Marek Gradecki i Wiktor Puchalski. W Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w piłce ręcznej chłopców kl. 7-8 drużyna z SP Stare Miasto zajęła I miejsce, dziewczęta – II m., w piłce koszykowej – dziewczęta kl. 7-8 zajęły III miejsce. Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe w Ślesinie – to III miejsce Filipa Mijalskiego i Antoniego Pawlaka. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, chłopcy w tej samej kategorii – III miejsce. Drużyna dziewcząt z Liśca Wielkiego może pochwalić się również III miejscem w powiatowych zawodach w piłce koszykowej. Drużyna chłopięca ze Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim zajęła III miejsce
w Powiatowych Mistrzostwach w Czwórboju Lekkoatletycznym. Dziewczęta zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Szkoła Podstawowa w Liścu Wielkim może też poszczycić się sukcesami w tenisie stołowym - I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w kategorii Żaków zajął Hubert Kwieciński. Drużynowo uczniowie zajęli I miejsce w XXIII Finale Igrzysk Dzieci Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Anna Janiak ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w biegach przełajowych. Gratulujemy wszystkim młodym sportowcom!
Nasze dzieci i młodzież wykazały się również bogatą wiedzą i umiejętnościami. Drużyna z SP w Barczygłowie osiągnęła sukces w XIV ogólnopolskim konkursie „Ratujemy życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. W konkursie wzięło udział ok. 120 szkół z całej Polski. Uczniowie
z Barczygłowa awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy i ostatecznie zajęli II miejsce w konkursie w kategorii klas V-VI. Cieszy też wyróżnienie dla uczniów z Barczygłowa w kategorii klas 4 -6 oraz nagroda w kategorii klas 7-8 w XXXI Międzypowiatowym Konińskim Konkursie Poetyckim im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa”. Patronat nad konkursem sprawował Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Wiersze naszych młodych poetów umieszczone zostały w wydanym tomiku poetyckim pt.: „Jak daleko jest od słowa do słowa”. Uczniowie z SP w Starym Mieście świetnie spisali się w konkursach matematycznych i języka angielskiego: uczennice zajęły I, III i V miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Panda” z języka angielskiego i otrzymały tytuł laureatek. Dziewczęta pokonały w konkursie 1325 osób. Kalina Socha zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EDI.

Trzy uczennice ze szkoły Podstawowej w Modle Królewskiej uzyskały bardzo dobre wyniki
w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” - gratulujemy! Kolejne sukcesy uczniów ze Starego Miasta w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik”: Jakub Kaźmierczak z kl. 4a zajął VI miejsce w woj. wielkopolskim, Aleksander Pawlak - VIII miejsce w Wielkopolsce, Marlena Przybyła – 23 w Wielkopolsce. W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”Szkoła Podstawowa w Starym Mieście też może chwalić się wynikami – 7 wyróżnień i jeden wynik bardzo dobry! Również w SP w Liścu Wielkim rosną nam matematycy - IV miejsce uczniów kl. IV w XVII Powiatowym Konkursie Matematycznym "KTO NAJLEPSZY". Ponadto, uczniowie z SP w Liścu Wielkim uzyskali II miejsce w powiecie konińskim w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz I, III i VII miejsce w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy oKoninie iregionie organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Konina i Starosty Konińskiego. Niezmiernie cieszy sukces Kacpra Michalaka ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie, który jest laureatem etapu wojewódzkiego XV Konkursu Wiedzy o Antyku. Uczniowie kl. V tej szkoły zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Mój przyjaciel Tecumseh”. Cieszą nas też talenty artystyczne w szkołach
i przedszkolach
. Uczniowie ze Starego Miasta zwyciężyli w powiatowym Konkursie Plastycznym „PLANETOIDA 3836” poświęconym twórczości Stanisława Lema, Karolina Szmaj zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zwierzaki słodziaki". I, II, III, W SP w Liścu Wielkim uczniowie zajęli IV miejsce w konkursie plastycznym „Zapobiegamy Pożarom”
(w różnych kategoriach wiekowych) oraz otrzymali wyróżnienie w konkursie plastycznym na wykonanie grodu Mirmiła (organizowanym przez CDN i Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie). Cieszy też II miejsce uczniów w powiatowym konkursie „Pokaż piękno swojej okolicy”. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście też mają powody do dumy – uczestniczyły
w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja” i w wielu ogólnopolskich projektach: „Wyzwanie Teodora”, „Gramy zmysłami”, „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, „Zabawa sztuką” i wielu innych.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym (nie wymieniliśmy wszystkich – przecież odbywały się też konkursy na szczeblu gminnym, ale limit słów nas ogranicza), dziękujemy nauczycielom
i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursów i projektów. O kondycji polskiej oświaty mówi się najczęściej źle, może więc warto odwracać trend pokazując, że są tacy uczniowie i nauczyciele, którzy się nie poddają, pracują i osiągają sukcesy.