Guardian Clinic stawia na kompleksowość świadczeń
Guardian Clinic mieści się przy ulicy Świętojańskiej 20h. Imponujący budynek widoczny jest już z daleka. W środku przestronne korytarze, wygodna poczekalnia, recepcja, gabinety lekarskie, sale operacyjne i wyposażona w najnowszej generacji sprzęt sala do rehabilitacji. Pacjentom zapewnione są nie tylko doskonałe warunki do diagnostyki i leczenia, ale przede wszystkim opieka ze strony wybitnych specjalistów z najlepszych ośrodków w Polsce. – W związku z tym, że jest to głównie szpital ortopedyczny, zdecydowana większość lekarzy to ortopedzi – mówi Weronika Wróbel, menadżer szpitala. – Mamy też jednego neurochirurga specjalizującego się w leczeniu schorzeń kręgosłupa.
Pacjenci trafiający do szpitala Guardian Clinic mogą liczyć na kompleksowość świadczeń. – Pacjent „prowadzony” jest od początku do końca – mówi Weronika Wróbel. – Wizyta zaczyna się od konsultacji lekarskiej. W razie potrzeby specjalista zleca rezonans magnetyczny, pacjent wraca, a dalsze postępowanie uzależnione jest od wyników. Nasi ortopedzi i neurochirurg mają ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu najbardziej skomplikowanych operacji. Od momentu otwarcia szpitala w Koninie wykonali już kilkadziesiąt zabiegów. Pierwszą operacją było wszczepienie protezy stawu kolanowego. Poza tym wykonane zostały rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego, więzadła krzyżowego przedniego oraz barków.
Choć urazy, z którymi zgłaszają się pacjenci, bardzo często wymagają poważnej ingerencji chirurgicznej, najdłuższy czas pobytu w szpitalu wynosi najwyżej dwie doby. – Staramy się, aby był jak najkrótszy – dodaje menadżer. – Bardzo często pacjenci wychodzą jeszcze tego samego dnia, albo następnego. Przez cały czas nadzorowani są przez lekarza prowadzącego.
Potem zaczyna się kolejny ważny etap w powrocie do zdrowia i sprawności, czyli rehabilitacja. – Zaraz po wyjściu z sali operacyjnej do pacjenta przychodzi rehabilitantka lub rehabilitant i pokazuje wszystkie ćwiczenia, które powinien wykonywać. Ważnym zabiegiem zaraz po operacji jest chłodzenie, które łagodzi ból i poprawia komfort. Pacjent może wrócić do domu lub zamieszkać w hotelu i przez miesiąc korzystać z pełnego pakietu rehabilitacyjnego – informuje Weronika Wróbel.
– W specjalnie wydzielonej sali mamy wszystko, co jest potrzebne do rehabilitacji po operacji – mówi menadżer. – Jako jedyni w Polsce, dzięki specjalistycznemu sprzętowi, wykonujemy badania pod kątem dysbalansu mięśniowego.
– Do dyspozycji pacjentów jest też sprzęt pneumatyczny z oporem powietrza, który sprawia, że możemy regulować obciążenie o 100 gramów, poza tym do wyboru są ciężary, sztangi, ketle, hantle, maszyny o obciążeniu hydraulicznym – wymienia Tomasz Terlikowski, trener przygotowania motorycznego. – Mamy też sprzęt do treningu eksplozywnego, który wykorzystywany jest w ostatnim etapie powrotu do zdrowia piłkarzy, siatkarzy, koszykarzy, tancerzy. Możemy wykonywać testy, dzięki którym mamy pewność, że taki sportowiec wracając do gry jest w stu procentach do niej przygotowany. Są łóżka do masażu, komora hiperbaryczna, terapia zimnem-ciepłem, rękawy kompresyjne, balia z lodem, sauna i wszystko co jest potrzebne do odnowy biologicznej.
Joanna Jakubek, fizjoterapeuta, zajmuje się głównie pacjentami „bólowymi”. Szczególnie barków i kręgosłupa. – W zależności od tego z czym dana osoba do nas przychodzi, proponujemy masaże, terapie rozluźniające oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie – mówi.
Oferta szpitala jest bardzo bogata, czas oczekiwania na zabiegi i rehabilitację krótkie, a ceny – jak zapewnia Weronika Wróbel – konkurencyjne.
Zabiegi wykonują specjaliści z najlepszych ośrodków, ortopedzi: Maciej Karaczun (współpracuje z najlepszym klubem siatkarskim w Polsce), Andrzej Pyda, Bartosz Łukaszewski, Jan Długosz, Krystian Przybylski, Anna Wawrzyniak, Marcin Prządka oraz neurochirurg Maciej Bierwagen.