Historyczny sukces Mustanga Konin

2022-02-18 18:15:01

Po zwycięstwie w lidze i w pucharze przyszedł czas na tryumf w Super Pucharze Polski. Mustang Konin zdobył potrójną koronę. W meczu w Lublinie ograli 65:51 Pactum Scyzoryki Kielce.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Przewagę obejmowali koszykarze z Kielc. Koninianie cały czas gonili wynik. Obraz gry zmienił się w drugiej kwarcie. Chociaż w jej początkowej fazie Scyzoryki objęły kilkupunktowe prowadzenie to Mustang zdołał odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Do przerwy było 33:31 dla naszej drużyny.

W drugiej połowie spotkania Mustang nie oddał prowadzenia. Konsekwentnie powiększał swoją przewagę. Znakomity mecz rozegrał Piotr Łuszczyński, który zdobył 35 punktów. Dobrze punktował także Marek Wesołowski (18 pkt.) i Kamil Kornacki (10 pkt.). Scyzoryki zaczęły grać nerwowo przez co popełniali coraz więcej błędów. Swojego kosza dobrze bronili konińscy zawodnicy. Ich rywalom trudno było celnie rzucić.

Dobra postawa, zarówno w ataku jak i obronie, dała historyczne zwycięstwo w Super Pucharze Polski. Była to pierwsza edycja tego turnieju. Szczegóły piątkowego spotkania poznacie we wtorkowym wydaniu Przeglądu Konińskiego.