W związku z organizacją nocnej edycji 23. Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa w sobotę, 26 czerwca, między 20.30 a 23.00 czasowo wyłączone z ruchu będą niektóre ulice Starówki oraz nowego Konina.
Jak będą wyglądać te zmiany? Najdłużej utrudnienia potrwają na placu Wolności. Ale zmiany dotyczą też innych ulic – Wojska Polskiego, Zofii Urbanowskiej, Nadrzeczna, Poznańska od Ronda Miast Partnerskich, Warszawska, Kolska, Dąbrowskiego, Kościuszki, Staszica, Kopernika, Kilińskiego, Szarych Szeregów, 3 Maja koło kościoła i Wiosny Ludów – ruch będzie odblokowywany na bieżąco, po każdym pokonanym przez biegaczy odcinku.
W obrębie placu Wolności oraz w okolicach ratusza w piątek, 25 czerwca, od godz. 18.00 do zakończenia biegu obowiązuje zakaz parkowania. – Organizator przeprasza za utrudnienia. Są one konieczne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa biegaczom. Prosi też o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających trasę – informuje magistrat.