YOCHI

Dwa zwycięstwa trzecioligowców z naszego powiatu. Wielkie derby dla Górnika, Sokół liderem

2016-11-26 17:01:01

Dwa zwycięstwa trzecioligowców z naszego powiatu. Górnik Konin pokonał na wyjeździe dotychczasowego lidera 2. grupy III ligi, KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0). Ekipa kleczewskiego Sokoła wygrała 3:1 (2:1) z outsiderem, Leśnikiem Manowo. Biało-zieloni awansowali po tym spotkaniu na pozycję ligowego lidera.

Jedyna bramka w wyjazdowym spotkaniu Górnika z KKS-em Kalisz padła w 40. minucie. Do piłki w środku boiska doszedł wtedy Paweł Błaszczak. Napastnik Górnika przytomnie zagrał na prawą stronę do pokazującego się Piotra Radoszewskiego. Młody piłkarz z Konina pobiegł w stronę kaliskiego pola karnego. Tam pozwolił sobie jeszcze na śmiały drybling, po którym nie dał najmniejszych szans bramkarzowi KKS-u. Do 90. minuty spotkania wynik rywalizacji nie uległ zmianie. Po tym meczu Górnik Konin awansował z 16. na 15. lokatę.

Nie było niespodzianki w pojedynku Sokoła Kleczew z Leśnikiem Manowo. Podopieczni trenera Marcina Woźniaka wygrali pewnie na własnym stadionie 3:1. Wynik rywalizacji już w siódmej minucie otworzył Łukasz Cichos. W 25. minucie było 2:1 za sprawą Przemysława Kędziory. Jedynego gola dla Leśnika zdobył dziesięć minut później Yūki Nemoto. W drugiej połowie ponownie, w 76. minucie, na listę strzelców wpisał się Cichos. Po tym meczu kleczewianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Drugą Gwardię Koszalin wyprzedzają o jeden punkt.