Gol koninianki w reprezentacji Polski do lat 17. Aleksandra Posiewka z Medyka pokonała bramkarkę Szwecji

2020-02-12 23:16:26
Dwie piłkarki Medyka Konin, Aleksandra Dudziak i Aleksandra Posiewka, biorą wraz z kadrą Polski do lat 17 udział w rozgrywanym w Hiszpanii turnieju towarzyskim „MIMA Cup”. W drugim meczu tej rywalizacji ze zdobycia bramki dla „biało-czerwonych” cieszyła się Aleksandra Posiewka.

W pierwszym turniejowym spotkaniu na boisko, w wyjściowym składzie Polski, wybiegła Aleksandra Dudziak. „Biało-czerwone” zremisowały wtedy ze Szkocją 1:1. Gola dla naszych dziewcząt zdobyła występująca na co dzień w barwach West Ham United, Wiktoria Kiszkis. Zdecydowanie więcej powodów do radości miały Polki po dzisiejszej potyczce. „Biało-czerwone” z dwoma koniniankami w wyjściowym składzie pokonały 2:0 Szwecję. Wynik spotkana otworzyła w 28. minucie Aleksandra Posiewka. Drugie trafienie dołożyła cztery minuty później Julia Olkiewicz z UKS-u SMS Łódź. W sobotę Polki zagrają w meczu, który zadecyduje o zajętym przez nie miejscu w turnieju. Towarzyskie granie kadry U-17 w Hiszpanii to jeden z elementów przygotowań do eliminacji marcowych mistrzostw Europy. Między 23 a 29 marca nasze młode reprezentantki wystąpią w norweskim „Elite Round”, w trakcie którego zmierzą się z ekipą gospodarzy, a także z Czeszkami i Ukrainkami.