Koncertowa końcówka KKF Automobile Torino Konin. Kolejna ligowa wygrana w Rychwale

2020-01-19 22:29:06
Przez większość meczu przegrywali. Przejęli inicjatywę w ostatnich minutach rywalizacji i wygrali różnicą czterech bramek. Koniński Klub Futsalu Automobile Torino pokonał dziś w meczu 8. kolejki II ligi futsalu (gr. wielkopolska) przedostatniego w tabeli Juranda Koziegłowy 10:6 (4:5).

Rozegrane w hali widowiskowo-sportowej w Rychwale spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy już po dwóch minutach wygrywali 2:0. Siedem minut później ich prowadzenie wzrosło do stanu 4:1. Koninianie nie radzili sobie z kontratakami przeciwnika, który konstruował szybkie koronkowe akcje. Niewiele wychodziło też z ofensywnej gry KKF-u. Futsaliści z naszego miasta obudzili się w końcówce pierwszej połowy. Dwa cenne trafienia Przemysława Skibiszewskiego doprowadziły do wyniku 5:4 na korzyść Juranda. Koninianie nie zwolnili tempa po przerwie. Dzięki temu szybko udało się wyrównać. Gola na 5:5 zdobył Łukasz Łajdecki. Po czterech minutach Jurand prowadził 6:5. Ostatnie cztery minuty drugiej połowy należały jednak do KKF-u. W tym czasie koninianie zdobyli pięć bramek za sprawą Mateusza Mrozińskiego (x2), Przemysława Skibiszewskiego i Łukasza Łajdeckiego. – To był dla nas trudny mecz. Źle się na początku ułożył. Przez to musieliśmy do samego końca gonić wynik. Przeciwnik postawił nam trudne warunki. Dzisiejsze spotkanie było podobne do tego pierwszego w sezonie, w Koziegłowach. Tam też cały mecz goniliśmy i dopiero w końcówce udało nam się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Dziś na początku zabrakło być może troszkę koncentracji, troszkę zaangażowania. W drugiej połowie postawiliśmy się bardziej, zaczęliśmy grać agresywniej w odbiorze piłki. Zaczęliśmy też wykorzystywać stwarzane przez nas sytuacje. W efekcie zrobiło się też spokojniej – powiedział Mateusz Mroziński, zdobywca czterech bramek w dzisiejszym spotkaniu. Po wygranej z Jurandem Koziegłowy KKF Automobile Torino, z osiemnastoma punktami na koncie, pozostaje ligowym wiceliderem. Kolejny mecz czeka koninian w sobotę, 1 lutego. Tego dnia KKF zmierzy się z prowadzącą w tabeli ekipą – Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team. To spotkanie będzie w konińskiej hali „Rondo”, a jego początek zaplanowano na godz. 18.00.

Skład KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski – Mateusz Zaborski, Mateusz Mroziński, Wiktor Jarabek, Łukasz Łajdecki, Przemysław Skibiszewski, Adam Wojciechowski, Damian Markiewicz