Shootersss

Pełna pula trzecioligowców z regionu. Sokół pokonał 2:0 Bałtyk Gdynia, a Górnik wygrał 3:1 z Gromem Nowy staw

2019-08-24 19:11:25

Po trzy punkty dopisały dziś do swojego konta drużyny Sokoła Kleczew i Górnika Konin. Obie ekipy wygrały swe mecze w ramach piątej kolejki drugiej grupy trzeciej ligi.

Sokół Kleczew pokonał przed własną publicznością póki co najsłabszą ekipę w lidze, Bałtyk Gdynia 2:0. Do przerwy nie było bramek. Wynik meczu otworzył w 60. minucie Tomasz Kowalczuk, który wykorzystał rzut karny. Kleczewianie podwyższyli na 2:0 po dziesięciu minutach. Kolejnego gola dla „biało-zielonych” zdobył z kontrataku Norbert Grzelak. Górnik Konin wygrał dziś na wyjeździe z beniaminkiem – Gromem Nowy Staw 3:1. Pierwszą bramkę tego pojedynku zdobył w 30. minucie z rzutu karnego Taras Jaworski. Gospodarze wyrównali dziesięć minut po przerwie. I tym razem sędzia wskazał na „wapno”, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Robert Wesołowski. Ostatnie pół godziny spotkania należało do Mateusza Majera, który w 64. minucie zdobył bramkę na 2:1, a w 90. minucie ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla Górnika.

W następnej serii spotkań Górnik Konin podejmie u siebie Kotwicę Kołobrzeg (sobota, 31 sierpnia, godz. 16.00), a Sokół zmierzy się w Kleczewie z Radunią Stężyca (sobota, 31 sierpnia, godz. 17.00).