Medyk Konin po kolejnym sparingu. Wicemistrzynie Polski przegrały z drużyną Bundesligi, FF USV Jena 2:3

2019-07-21 20:06:18

Kolejny letni sparing wicemistrzynie Polski rozegrały w Żarach nieopodal Żagania, gdzie przebywały na letnim obozie przygotowawczym. Spotkanie podzielono na trzydziestominutowe tercje. Wynik na korzyść niemieckiego zespołu otworzyła w 25. minucie Vanessa Fudalla. Piłkarki z Jeny podwyższyły w ostatniej minucie drugiej tercji na 2:0 za sprawą Julii Arnold. W 65. minucie kontaktową bramkę dla Medyka zdobyła Natalia Pakulska. Po sześciu minutach z trzeciego gola dla FF USV cieszyła się Leonie Kreil. Wynik sparingu na 3:2 ustaliła w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Natalia Chudzik, która wykorzystała rzut karny.

Medyczki czekają jeszcze dwie gry kontrolne: 26 lipca w Wilnie z Gintrą Universitetas oraz 28 lipca z reprezentacją Litwy do lat 19. Pierwszy ekstraligowy mecz koninianek zaplanowano na sobotę, 3 sierpnia. Tego dnia wicemistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z AZS-em PWSZ Wałbrzych. Pierwszy gwizdek będzie o godz. 16.00.

Wyjściowy skład Medyka Konin: Stephanie Busch – Olga Sirant, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata – Natalia Chudzik, Stanislava Lišková, Nicole Zając – Natalia Pakulska, Karolina Majda – Anna Gawrońska, Nikol Kaletka