Piłkarki Medyka Konin trenują w Żaganiu. Wcześniej zmierzyły się z Unionem Berlin

2019-07-19 19:12:32

Zawodniczki Medyka Konin mają za sobą kolejny mecz towarzyski. Drugim sparingpartnerem wicemistrzyń Polski był Union Berlin. Piłkarki z naszego miasta wygrały 2:1 (1:0).

Ekipa ze stolicy Niemiec gra na co dzień w Regionalliga Nordost. To trzecia klasa rozgrywkowa. Sparing mógł się rozpocząć po myśli przeciwniczek. W szóstej minucie berlinianki sprawdziły wytrzymałość poprzeczki bramki Medyka. Przez pół godziny było 0:0. Wynik rywalizacji na korzyść koninianek otworzyła w 31. minucie Dominika Kopińska. Niemki wyrównały pięć minut po przerwie, po błędzie konińskiej bramkarki. Na listę strzelczyń wpisała się wtedy Nathalie Götz. Piłkarki z naszego miasta odpowiedziały w 60. minucie, gdy wynik spotkania ustaliła Nikol Kaletka. Medyczki są już w Żaganiu, gdzie biorą udział w letnim obozie przygotowawczym. W jego trakcie, w najbliższą niedzielę, podopieczne trenera Romana Jaszczaka zagrają z FF USV Jena.

Wyjściowy skład Medyka Konin: Stephanie Busch – Weronika Helinska, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata – Stanislava Líšková, Olga Sirant, Natalia Pakulska, Gabriela Grzywińska, Nikol Kaletka – Anna Gawrońska – Dominika Kopińska