Korytkowski

Trzy gole w kilka minut. Sokół Kleczew przegrywa z Mieszkiem Gniezno w końcówce meczu

2019-06-16 19:21:21

Trzy gole w końcówce spotkania. Niestety, na niekorzyść drużyny z naszego powiatu. Trzecioligowy Sokół Kleczew przegrał w ostatnim meczu sezonu w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem aż 0:3 (0:0).

Na pierwszą połowę spotkania duży wpływ miały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Przez wysoką temperaturę gra nie miała tempa, a sytuacje podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Gospodarze mogli objąć prowadzenie tuż przed przerwą, po tym jak Hubert Świtalski źle wybił piłkę. Golkiper Sokoła zdołał jednak w porę naprawić swój błąd. Niewiele więcej działo się przez większość drugiej odsłony rywalizacji. Emocje zaczęły się dopiero w 82. minucie, gdy w poprzeczkę kleczewskiej bramki przymierzył Adam Konieczny. Po pięciu minutach Mieszko wywalczył rzut karny zamieniony na gola przez Damiana Pawlaka. Po chwili na 2:0 podwyższył Konieczny, który cieszył się z kolejnego trafienia w piątej minucie doliczonego czasu gry. Sokół Kleczew zakończył sezon 2018/2019 na dziewiątym miejscu w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi. „Biało-zieloni” zgromadzili 53 punkty.