Konińska policjantka z czarnym pasem. I miejsce na mistrzostwach

2019-06-13 15:16:53
Anna Chadaj
Napisz do autora

I miejsce w konkurencji kata ju-jitsu zajęła konińska policjantka podczas Mistrzostw Polski IMAF w Sztukach Walki w Inowrocławiu. – Jest w naszych szeregach od niedawna, ale już dała się mocno zauważyć – podkreśla Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Posterunkowa Marika Piotrowska interwencji jeszcze nie podejmuje – do policji została przyjęta 21 maja 2019 roku. Wkrótce pojedzie na kilkumiesięczny kurs podstawowy i dopiero po powrocie będzie mogła pójść do służby „na ulicy”.

Posterunkowa Marika sztuki walki trenuje od 14 lat i posiada obecnie stopień 2 DAN Ju-Jitsu (czarny pas). Może też być trenerem ju-jitsu i instruktorem sztuk walki. – Okazuje się zresztą, że Marika jest już znana w Koninie. W 2013 roku zajęła II miejsce w XXX Plebiscycie „Przeglądu Konińskiego” na Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego, a 2016 w tym samym plebiscycie zajęła V miejsce. Jest najbardziej utytułowaną i rozpoznawalną zawodniczką swojego klubu. Posiada wiele tytułów i medali zawodów rangi mistrzostw i pucharów Polski oraz Europy. Startuje w takich konkurencjach jak: lata ju-jitsu, fighting ju-jitsu, ju-jitsu mixed kumite i grappling – wymienia Marcin Jankowski.