Medyk Konin nie zdobył mistrzostwa Polski. W Łęcznej lepszy był Górnik

2019-06-08 16:50:35

Medyk Konin nie obronił w ostatniej kolejce zakończonego właśnie sezonu ekstraligi pozycji lidera. Koninianki przegrały w Łęcznej z Górnikiem 0:2 (0:1). W efekcie, to drużyna spod Lublina zdobyła drugi raz z rzędu mistrzostwo Polski.

W pierwszych minutach prawym skrzydłem popędziła Nikol Kaletka, która straciła piłkę tuż przed linią końcową. W ósmej minucie niecelny strzał z dystansu oddała Gabriela Grzywińska. Po chwili groźnie z lewej strony boiska w łęczniańskie pole karne dośrodkowywała Natalia Chudzik. W 18. minucie ładną kombinacyjną akcję wyprowadziły piłkarki z Łęcznej. Po ostatnim, niecelnym podaniu, w konińskim polu karnym futbolówkę wybiła Haley Lukas. W 21. minucie Patrycja Balcerzak wykonywała rzut wolny z około 35 metrów. Po mocnym uderzeniu Stephanie Busch wypluła piłkę przed siebie, a z bliska nie zdołała jej umieścić w konińskiej siatce Grzywińska. W 30. minucie Dominika Kopińska podała przed pole karne do Natalii Chudzik, która oddała mocny, ale niecelny strzał. Po pięciu minutach zaatakował Górnik. Ewelina Kamczyk zagrała przed konińską szesnastkę do Dominiki Grabowskiej. Piłka po jej strzale poleciała jednak nad bramką Medyka. Pierwszy gol spotkania padł w 39. minucie. W konińskie pole karne do Gabrieli Grzywińskiej zagrała Emilia Zdunek. Futbolówka trafiła następnie do Sylwii Matysik, która zaliczyła asystę podając do Eweliny Kamczyk. W doliczonym czasie gry z dystansu przymierzyła jeszcze Balcerzak. Piłka poleciała wprost w ręce Stephanie Busch. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Górnika Łęczna.

Na początku drugiej połowy częściej pod bramką rywalek przebywały piłkarki Medyka. Niestety, nic z tego nie wyniknęło. Siedem minut po zmianie stron rzut wolny spod konińskiego pola karnego wykonywała Emilia Zdunek. I tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką konińskiej bramki. W 59. minucie Dominika Kopińska zagrała prostopadłą piłkę do Natalii Pakulskiej, a ta wywalczyła rzut rożny. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyła Julia Maskiewicz. Od tego momentu Medyk grał w osłabieniu. W 66. minucie mogło być dwa do zera dla Górnika, ale Grzywińska nie trafiła z bliska w światło konińskiej bramki. W 71. minucie piłkę spod linii końcowej w konińskiej „szesnastce” podawała Emilia Zdunek. Futbolówka została zagrana do Weroniki Zawistowskiej, która próbowała przymierzyć na dalszy słupek konińskiej bramki. W 77. minucie bardzo dobre długie zagranie dostała w konińskie pole karne Ewelina Kamczyk. Najlepsza strzelczyni ekstraligi minęła Nicole Zając i uderzając mocno podwyższyła na 2:0. Do końcowego gwizdka wynik spotkania nie uległ zmianie. Tym samym Medyk Konin zdobył dziewiąte wicemistrzostwo Polski w swej historii.

Górnik Łęczna: Klaudia Kowalska, Gabriela Grzywińska, Natasza Górnicka, Ewelina Kamczyk (’88 Krystyna Sikora), Emilia Zdunek, Patrycja Balcerzak, Alicja Dyguś, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska (’68 Weronika Zawistowska), Małgorzata Grec, Ana Jelencić

Medyk Konin: Stephanie Busch, Haley Lukas (’90 Casidee Lynch), Julia Maskiewicz, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska (’90 Alicja Piechocka), Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (’66 Karolina Majda), Natalia Pakulska (’83 Julia Chudy), Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Nicole Zając