OK Yassumi

Medyk Konin w finale Pucharu Polski! Koninianki nareszcie pokonały Górnika Łęczna

2019-05-05 19:51:19

Medyk Konin wygrał dziś na własnym stadionie w półfinale Pucharu Polski z krajowym mistrzem – Górnikiem Łęczna 2:1 (1:1). W finale koninianki zmierzą się z Czarnymi Sosnowiec.

Pierwsze zaatakowały mistrzynie Polski. W trzeciej minucie koninianki straciły piłkę po złym wycofaniu przez Natalię Chudzik. Futbolówkę przejęła Ewelina Kamczyk, która chciała przelobować ustawioną, na mniej więcej dziesiątym metrze, Stephanie Busch. Strzał okazał się niecelny. Mistrzynie Polski otworzyły wynik spotkania w 11. minucie, gdy Patrycja Balcerzak zagrała długą piłkę z własnej połowy w kierunku biegnącej w stronę konińskiego pola karnego Eweliny Kamczyk. Napastniczka Górnika została zatrzymana przez wybiegającą Stephanie Busch. Futbolówka wróciła jednak do Kamczyk, która natychmiast zagrała do niepilnowanej Alicji Materek. Ostatniej z wymienionych zawodniczek pozostało tylko skierowanie piłki do pustej siatki. Koninianki odpowiedziały pięć minut później, gdy na prawe skrzydło zagrała Anna Gawrońska. Piłka dotarła do Dominiki Kopińskiej, która podała wzdłuż linii bramkowej. Akcji nie zdążyła zamknąć Natalia Chudzik. Medyk wyrównał w 23. minucie, gdy z prawej strony boiska, po dobrym podaniu Kopińskiej, uderzała Nikol Kaletka. Piłka otarła się jeszcze o głowę Patrycji Balcerzak i wpadła do łęczniańskiej siatki. Tym samym wynik pierwszej połowy został ustalony na 1:1.

Po zmianie stron gra była wciąż niezwykle zacięta. Atakowały na zmianę oba zespoły. W 50. minucie po złym wycofaniu futbolówki w stronę własnego pola karnego przez Agatę Guściorę, piłkę przejęła Dominika Kopińska, która wbiegła w „szesnastkę” Górnika i pokonała Klaudię Kowalską. W 59. minucie groźnie z prawej strony boiska uderzała Sylwia Matysik. Po dwóch minutach czujność Stephanie Busch sprawdziła Gabriela Grzywińska, która w swoim stylu, przymierzyła mocno i celnie z dystansu. W 68. minucie uderzeniem z około szesnastu metrów odpowiedziała Nikol Kaletka. Tym razem to Klaudia Kowalska musiała się napocić, aby zapobiec utracie bramki przez swoją drużynę. W doliczonym czasie gry dobre długie podanie w konińskie pole karne otrzymała Ewelina Kamczyk, która zdecydowała się na szybki, ale – na szczęście dla koninianek – niecelny strzał. Po serii pięciu porażek z Górnikiem Łęczna, piłkarki Medyka w końcu cieszyły się ze zwycięstwa. Koninianki wystąpią teraz w finale Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 19 czerwca w Łodzi. Ich rywalkami będą piłkarki Czarnych Sosnowiec.

Medyk Konin: Stephanie Busch, Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Pakulska (‘77 Julia Chudy), Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska

Górnik Łęczna: Klaudia Kowalska, Krystyna Sikora (‘83 Natasza Górnicka), Gabriela Grzywińska, Agata Guściora, Sylwia Matysik, Ana Jelencić, Alicja Materek, Dominika Grabowska, Alicja Dyguś, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk (‘90 Małgorzata Grec)