Korytkowski

Dwa razy Chudzik i raz Kaletka. Medyk pokonał dziś przy Podwalu AZS Wrocław 3:0 (1:0)

2019-04-24 18:34:46

Początek spotkania przebiegł pod znakiem wyrównanej gry. W 9. minucie zrobiło się gorąco pod konińską bramką. Piłka po uderzeniu Natalii Kulig odbiła się od słupka. W 25. minucie Natalia Pakulska została sfaulowana w polu karnym gości. Jedenastkę na gola zamieniła Natalia Chudzik. Ta sama piłkarka dośrodkowała celnie w pole karne rywalek po sześciu minutach. Dobrego zagrania nie zamknęła celnym strzałem na długim słupku Nicole Zając. W 40. minucie, po zamieszaniu w polu karnym AZS-u, piłka trafiła w słupek wrocławskiej bramki. Do przerwy Medyk prowadził 1:0.

Piłkarki drużyny gości były bliskie wyrównania siedem minut po zmianie stron. Po koronkowej akcji, w sytuacji sam na sam z konińską bramkarką znalazła się Kamila Czudecka. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła jednak Monika Sowalska. W 64. minucie oko w oko z golkiperką gości była Nicole Zając. Beata Rydlewska zdołała wtedy zbić piłkę na rzut rożny. Czternaście minut później we wrocławskie pole karne wbiegła Anna Gawrońska, która zagrała do lepiej ustawionej Natalii Chudzik. Druga z wymienionych piłkarek nie miała najmniejszego problemu z umieszczeniem piłki w pustej siatce gości. Było 2:0. W końcówce rywalizacji Nikol Kaletka przelobowała Rydlewską, tym samym ustalając wynik meczu na 3:0. W doliczonym czasie gry ta sama piłkarka sprawdziła formę Rydlewskiej mocnym strzałem z dystansu, po którym golkiperka z Wrocławia wybiła futbolówkę na rzut rożny.

Skład Medyka Konin: Monika Sowalska, Haley Lukas, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Nicole Zając, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Julia Chudy (’60 Karolina Majda), Nikol, Kaletka, Anna Gawrońska (’82 Casidee Lynch)