Wydarzenia dnia

Wygrana i porażka Wilków Wilczyn w Gdańsku. To wystarczyło, aby być w play-offach

2020-01-26 19:47:02
To był gdański weekend w wykonaniu Wilków Wilczyn. Drugoligowi siatkarze z naszego powiatu rozegrali tam dwa mecze w ciągu dwóch dni. Najpierw pokonali rezerwy Trefla Gdańsk (3:1), a później przegrali z gdańskim Stoczniowcem (1:3). Jedno zwycięstwo wystarczyło Wilkom aby awansować do fazy play-off.

Piątkowa potyczka z Treflem II Gdańsk zaczęła się od wygranego seta dla Wilków. Później gospodarze wyrównali, a w dwóch kolejnych partiach znów lepsi byli wilczynianie. Trudniejszy okazał się pojedynek ze Stoczniowcem. Pierwszy, grany na przewagę, set zakończył się wygraną gdańszczan 30:28. Druga partia także należała do Stoczniowca. W trzeciej części pojedynku wilczynianie odrobili punkt, ale ostatecznie nie doprowadzili do tie-breaka. Po weekendowych meczach Wilki Wilczyn, z trzydziestoma punktami na koncie, plasują się wciąż na pozycji wicelidera pierwszej grupy drugiej ligi. Po dopisaniu do swego bilansu kolejnych trzech oczek podopieczni trenera Tomasza Robaka, na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej, są pewni awansu do fazy play-off w sezonie 2019/2020. Kolejny mecz czeka Wilki w sobotę, 1 lutego. Tego dnia siatkarze z naszego powiatu zmierzą się u siebie z Notecią Czarnków. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej wilczynianie zagrają na wyjeździe z SMS-em Police (15 lutego).

Trefl II Gdańsk-Wilki Wilczyn 1:3 (23:25, 26:24, 22:25, 16:25)
Stoczniowiec Gdańsk-Wilki Wilczyn 3:1 (30:28, 25:21, 18:25, 25:16)

źródło fot.: facebookowa strona Wilków Wilczyn