Korytkowski

Siatkarze z regionu nadrobili zaległości

2023-03-07 17:59:26

Choć w miniony weekend pauzowała II liga, to siatkarskie ekipy z naszego regionu nie próżnowały. SPS Słupca i Wilki Wilczyn rozegrały zaległe spotkanie z Lotnikiem Łęczyca.

Lepiej w starciu z drużyną z województwa łódzkiego porodziły sobie Wilki, które po emocjonującym meczu wygrały 3:2 w setach (25:21, 23:25, 19:25, 25:11, 15:8). Takim samym wynikiem zakończył się mecz słupeckiego SPS, tylko w tym wypadku siatkarze z naszego regionu nie wygrali. Graczom Tomasza Robaka udało się wygrać dwa pierwsze sety do 23 pkt. Dwa kolejne do 21 pkt. wygrali gospodarze z Łęczycy. Potrzebny był tie-brek. Tam górą był Lotnik.

W następnej kolejce zagra tylko SPS Słupca. Rywalem będzie Enea Energetyk Poznań. Wilki Wilczyn mają na koncie 30 pkt. i zajmują drugie miejsce w tabeli drugiej ligi, SPS zajmuje miejsce szóste z 28 pkt.