Korytkowski

Poloniści lepsi od biało-niebieskich w derbach regionu

2022-11-21 10:39:22

Aż sześć bramek padło w meczu Górnika Konin z Polonią Golina. Tego dnia najlepszy na boisku był Łukasz Pietrzak, który skompletował hat-tricka.

Na zakończenie rundy jesiennej w V lidze na kibiców czekała prawdziwa gratka. Górnik Konin podejmował u siebie Polonię Golina. Ostatni raz te dwie ekipy mierzyły się w spotkaniu pucharowym w 2013 roku. Wtedy górą byli biało-niebiescy, którzy wygrali pewnie 5:1. W sobotnim spotkaniu było inaczej.

Chociaż wynik na to nie wskazuje, to mecz był bardzo wyrównany. Zarówno koninianie, jak i golinianie stwarzali sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Bardziej skuteczni byli jednak goście. Już w trzeciej minucie Dominik Gołza dał prowadzenie Polonii. Szansę na wyrównanie miał Iwo Nowierski, jednak uderzył obok słupca. Dobrą okazję miał także Olaf Ossowski i Aleks Sieradzki. Górnik naciskał, a mimo to kolejną bramkę zdobyli gracze z Goliny. W 38. minucie na 2:0 strzelił Łukasz Pietrzak, były gracz biało-niebieskich. Chwilę później Górnik Konin zdobył bramkę kontaktową. Jej autorem był Adam Krzos. Do przerwy było 1:2 dla gości.

W drugiej połowie show skradł Łukasz Pietrzak, który skompletował hat-tricka. Swoją drugą bramkę zdobył w 72. minucie. Trzecie trafienie zanotował z rzutu karnego. Miejscowi szybko odpowiedzieli golem. Piłkę do siatki posłał Aleks Sieradzki. I na tym strzelanie w tym spotkaniu się zakończyło. Polonia Golina wygrała z Górnikiem Konin 2:4.

-Mecz był bardzo trudny. Przeciwnik postawił bardzo wysoko poprzeczkę. W pierwszej połowie co prawda prowadziliśmy 2:0, ale przeciwnicy stwarzali sobie sytuacje i mogło to różnie się skończyć. Do szatni jednobramkowe prowadzenie. Potem delikatnie odjechaliśmy. Zeszliśmy troszeczkę niżej, taki był plan na tę drugą połowę. Nastawiliśmy się na grę z kontry. Moim zdaniem byliśmy drużyną bardziej konkretniejszą. Byliśmy bardziej skuteczniejsi w ataku. Bardzo cieszymy się ze zdobytych trzech punktów. Do każdego meczu podchodzimy tak samo. Uczulałem zawodników, żeby nie traktować tego meczu jako derbowego, tylko po prostu jak każde inne spotkanie. To się udało – powiedział nam po spotkaniu Przemysław Skibiszewski, grający trener Polonii Golina. Szkoleniowiec Górnika, Krzysztof Gadomski nie chciał skomentować tego meczu.

Gracze Polonii przerwę zimową spędzą na ósmym miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 20 punktów. Pięć lokat niżej uplasował się Górnik Konin. Biało-niebiescy w rundzie jesiennej zdobyli 12 punktów.