Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów

2022-06-20 14:03:34
Hubert Graczyk
Napisz do autora

Z pięcioma medalami (w tym dwoma złotymi) z Mistrzostw Wielkopolski wrócili młodzi zawodnicy UKS Skoczek Władysławów.

- Tradycyjnie płotkarze wywalczyli dwa pierwsze miejsca. Damian Kuśmierek zdobył złoty medal na 110 mpł - 15,65 s i brąz w wieloskoku 11,65 m PB. Antoni Pławiński srebrny medal 110 mpł -16,02 s PB (Antek poprawił rek. życiowy przy przeciwnym wietrze - 4,1 m/s) i poprawił swój wynik na 100m - 11,75 s zajmując czwarte miejsce.

Niezawodny Mateusz Nijakowski w biegu na 1000 m przez przeszkody, niezagrożony poprawił rekord życiowy i wywalczył złoty medal- 2.52,87 s PB Na zakończenie zawodów sztafeta 4 x 100 m w składzie; Mateusz Nijakowski, Damian Kuśmierek, Dominik Kaszyński i Antoni Pławiński wywalczyła brązowy medal z czasem - 48,36 s.

Dominik Kaszyński ustanowił rekord życiowy na 300 m - 40,25 s zajął piąte miejsce. Maria Pawluczyk na 100 m zajęła 14 miejsce uzyskując wynik 14,09 s PB. Patrycja Berlińska U14 pierwszy bieg na 80 m pł, przy rozstawie dla młodziczek, pokonała w rytmie trzech kroków w czasie - 15,97 s. i 100 m - 14,72 s.

Zawodnikom dziękujemy za waleczność w nieznośnym upale. Zawody sfinansowane przez gminę Władysławów – poinformował klub.