Medyk Konin w półfinale Pucharu Polski, koninianki przed trudnym wyzwaniem

2022-04-28 21:46:39

Podopieczne Romana Jaszczaka wyjazdowym zwycięstwem 4:0 z Respektem Myślenice zapewniły sobie awans do półfinału Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek koninianki ostatni raz grały trzy sezony temu.

Zespół z Myślenic nie był faworytem w ćwierćfinałowym starciu, bowiem na co dzień występuje w II lidze. Strzelanie w ósmej minucie rozpoczęła Androniki Michalopoulou. Jeszcze przed przerwą do siatki trafiła Anna Gawrońska i Karlīna Miksone. W 70. minucie wynik ustaliła Klaudia Fabová.

Rywalem Medyczek w półfinale będzie zespół Czarni Sosnowiec. Piłkarki z Konina zagrają na wyjeździe. W drugim półfinale UKS SMS Łódź podejmie Śląsk Wrocław. Oba mecze zaplanowano na 11 maja. Finał rozgrywek odbędzie się 26 maja w Puławach.