Gorsza druga połowa w Lesznie. MKS MOS przegrał z Tęczą

2020-01-13 00:26:42
Od wysokiej porażki rozpoczęły nowy rok koszykarki MKS-u MOS Konin. Zawodniczki z naszego miasta uległy na wyjeździe Tęczy Leszno 38:86 (15:20, 12:15, 10:25, 1:26).

Pierwsza połowa była wyrównana. Choć koninianki źle weszły w mecz (po pierwszej minucie przegrywały już 2:10), to do końca pierwszej kwarty zniwelowały swą stratę do pięciu punktów. W drugiej ćwiartce było jeszcze lepiej. Zawodniczki drużyny gospodarzy ugrały tylko trzy oczka więcej od koninianek. W obu pierwszych kwartach dla MKS-u punktowała głównie Sara Marczyk. Zdecydowanie gorzej poszło naszym zawodniczkom po zmianie stron. W trzeciej kwarcie lesznianki dorzuciły do swej przewagi piętnaście punktów. W ostatniej części meczu Tęcza zdobyła 26 oczek wobec zaledwie jednego punktu MKS-u MOS. Ostatecznie podopieczne trenera Mateusza Dwornika przegrały 38:86. Kolejny drugoligowy mecz czeka je w czwartek, 23 stycznia. Tego dnia nasze koszykarki zagrają we własnej hali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek tego pojedynku zaplanowano na godz. 19.30.