Korytkowski

MKS MOS przegrał na wyjeździe z Ostrovią. Tym razem rywalki nie przekroczyły granicy stu punktów

2019-10-20 18:51:12
Koszykarki MKS MOS Konin zanotowały wyjazdową porażkę w Ostrowie Wielkopolskim. Podopieczne trenera Mateusza Dwornika przegrały 56:96 z tamtejszą Ostrovią. Nasze zawodniczki były lepsze tylko w ostatniej kwarcie.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski to drużyna, która jeszcze w ubiegłym sezonie grała na parkietach Basket Ligi Kobiet. Ostrowianki zostały wycofane z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej i w bieżącym sezonie przystąpiły do zmagań drugiej ligi. Ekipa ta ma wciąż w swoim składzie zawodniczki, które występowały w jej barwach w ubiegłej edycji rozgrywek. Wśród nich jest doskonale znana w Koninie, grająca niegdyś w MKS-ie MOS, a później w Baskecie Konin, Katarzyna Motyl. Koninianki podeszły do tego spotkania w osłabieniu. W składzie naszej drużyny zabrakło jednej z najbardziej wyróżniających się zawodniczek – środkowej, Kamili Rogulskiej. W barwach MKS-u zagrały za to koszykarki AZS-u Poznań z rozgrywającą Sarą Marczyk. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się rezultatami – 26:11 i 27:14 na korzyść ostrowianek. W trzeciej części spotkania drużyna gospodarzy zwyciężyła aż 27:9. Koninianki odrobiły sześć punktów w kwarcie numer cztery, która zakończyła się wynikiem 22:16 na korzyść MKS-u. Po trzech meczach nowego sezonu konińska drużyna ma w swym dorobku trzy punkty i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie czeka nasze zawodniczki w niedzielę, 27 października. Tego dnia MKS MOS zagra na wyjeździe z Basketem 25 Bydgoszcz.

MKS MOS Konin: Hanna Tomaszewska (13), Małgorzata Siatkowska (11), Sara Marczyk (9), Julia Burzyńska (8), Hanna Baran (5), Wiktoria Wróbel (5), Wiktoria Kudroń (4), Sandra Senczyk (1), Wiktoria Orchowska, Nikola Kurtas, Maria Ławniczak